16.03.2017

MÜSİAD Makine Sektör Kurulu 16-19 Mart 2017 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen WIN Eurasia Automation Fuarı’nda stant bazında katılımla yer aldı.

Otomasyon, Electrotech, Hydraulic & Pneumatic, CeMAT Eurasia başlıklarıyla tek çatı altında buluşan fuarda MÜSİAD standına ziyaretler yapıldı. Makine Sektör Kurulu üyelerinin büyük bir memnuniyetle karşıladığı, üye firmalarını tanıttığı, MÜSİAD ile ilk defa tanışan yerli ve yabancı iş adamlarına sektörel faaliyetlerin anlatıldığı bir organizasyon gerçekleşti.

İmalat sanayisinin yurt içi ve yurt dışında önde gelen temsilcileri ile görüşüldü. Mesleki ve teknik liselerin makine, mekatronik, elektrik, elektronik ve üniversitelerin mühendislik bölümlerinde okuyan öğrencilerin, tüm sektörlere hizmet veren bir sivil toplum kuruluşu ve geniş çevreli bir yapı olması münasebetiyle MÜSİAD’a ilgileri yoğundu.

MÜSİAD yayınlarının ve üyelere ait katalogların sergilendiği fuar sayesinde yeni kişi ve kurumlarla yeni bağlantılar kurulmuş oldu. MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyelik talepleri toplandı.

Fuardaki MÜSİAD standına Makine Sektör Kurulu Başkanı Faruk KÖMÜRCÜ öncülüğünde üyeler Cihangir Fikri SAATÇİOĞLU, Mustafa BÜYÜKDEDE, Kamil Levent KAYA, Talat AVCI, Selim TURAN, Hüseyin KESKİN, Celal KIRIKOĞLU, Enes BOZKURT ve sektör kurulları koordinatörü Hasret Ali GENÇ destek verdiler.