Sağlık Sektör Kurulu Expomed Fuarı’nda Stant Açtı ve “Türkiye’nin Sağlıktaki Gücü ve Potansiyeli” Paneli Gerçekleştirildi

28.03.2018

MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu tarafından 22 Mart- 25 Mart 2018 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Expomed - Sağlık, Medikal ve Tıbbi Cihaz Fuarı’nda 100m² MÜSİAD Sağlık Sektörü standı açıldı.

MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu tarafından fuar süresince Sağlık Sektörü üyeleri MÜSİAD Sağlık Sektörü standında ağırlandı. MÜSİAD Pavilyonu içerisinde bulunan MÜSİAD üyelerinden Sağlam Medikal, Tazelen, Ekobiyo, Kenmak ve GammaPak çok sayıda ziyaretçiye ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı buldular.

MÜSİAD standını ziyaret eden misafirlere MÜSİAD’ın tanıtımı yapılarak derneğimizin misyonu ve vizyonu anlatıldı. Bu doğrultuda üye olmak isteyenlerden üyelik talepleri alındı. Şubelerimizden Expomed Fuarı’na gelen üyelerimizin B2B görüşmeleri için zemin hazırlandı. MÜSİAD Yayınları da gelen misafirlere dağıtıldı.

MÜSİAD Standını hem kamudan hem de özel sektörden birçok kişi ziyaret ederek memnuniyetlerini dile getirdiler. Bu gibi ihtisas fuarlarında MÜSİAD’ın üyelerine ev sahipliği yapmasının faydalı olduğu ve gerekliliği hakkında tavsiyelerde bulundular.
22 Mart 2018 Perşembe günü ise; MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu tarafından Expomed Fuarı bünyesinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Karadeniz Salonu’nda “Türkiye’nin Sağlıktaki Gücü ve Potansiyeli” paneli gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Sağlıktaki Gücü ve Potansiyeli panelinin moderatörü MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Levent CAN, panelistler DEİK Sağlık Konsey Başkanı Prof. Dr. Orhan Gazi YİĞİTBAŞI, PHD Consulting Yönetim Kurulu Başk. Eyüp Vural AYDIN ve PRO Group Yönetim Kurulu Başk. Salim ÇAM idi.

MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu ve Reed Tüyap Fuarcılık A.Ş. işbirliği ile düzenlenen Sağlıkta Kalite paneline kamudan, özel sektörden ve STK’lardan sağlık sektörünün temsilcileri katıldı. Panelistlerden DEİK Sağlık Konsey Başkanı Prof. Dr. Orhan Gazi YİĞİTBAŞI Bey konuşmasında sağlık turizmi ve DEİK’in sağlık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ardından PHD Consulting Yönetim Kurulu Başk. Eyüp Vural AYDIN Bey sağlıkta finansman başlığına değindi. Daha sonra PRO Group Yönetim Kurulu Başk. Salim ÇAM Bey ise Sağlıkta TURQUALITY başlığı hakkında sunumunu yaptı.

Panelin ikinci bölümünden sonra soru-cevap bölümünün gerçekleştirilmesinin ardından panelistlere hediye fidan sertifikaları takdim edildi.