Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Toplantısı Trabzon – Rize Şube Ziyaretleri ile Gerçekleştirildi

18.05.2017

MÜSİAD Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu olarak 13 - 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Trabzon ve Rize şubeleri ev sahipliğinde Komisyon toplantısı ve şube ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ailelerle birlikte gerçekleştirilen Trabzon – Rize Şube ziyaretlerine; Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Mahmut Asmalı, Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkan Yardımcısı Gülten Durdu, MÜSİAD Mali İşler Komisyonu Başkanı Mehmet Ünal, İnşaat, Çevre ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı Reha Yeltekin, Hizmetler Sektör Kurulu Başkanı Sertip Akşahin, Metal ve Maden Sektör Kurulu Başkanı Fatih Mehmet Keçebir, Danışmanlık ve Eğitim Sektör Kurulu Başkanı Salim Çam, DTM Mobilya ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu Başkanı Burak Pehlivan, Enerji Sektör Kurulu Başkanı Gökhan Yetkin, Otomotiv Sektör Kurulu Başkanı Osman Özdemir, Genel Sekreter Yardımcısı Murat Alpaydın, Sektör Kurulları Koordinatörü Harun Balkır ile MÜSİAD Trabzon Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile MÜSİAD Rize Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

Trabzon – Rize şube ziyaretlerinin birinci günü havaalanında MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ali Kaan ve Yönetim Kurulu üyelerinin karşılamasıyla ilk olarak Trabzon Çamburnu Tabiat Parkı’na gidilerek MÜSİAD Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu ile toplantı gerçekleştirildi.

Daha sonra Trabzon’un en ünlü turizm yerlerinden biri olan Uzungöl’e gidildi. Uzungöl turunda doğal güzellikleri ve Uzungöl’ü besleyen kaynakları görme fırsatı elde edildi.

Uzungöl Camii’nde kılınan öğle namazının ardından göl çevresinde bulunan bir mekânda yenen yöresel öğle yemeğinin ardından Trabzon Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin refakatiyle Rize’ye doğru yola çıkıldı.

Sonrasında, Rize’de ilk olarak Fırtına Deresi üzerinde Rafting yapıldı. Ardından Ayder Yaylası’nda bulunan otele geçildi. Otelde yenen yöresel akşam yemeğinin ardından

Toplantı sonrasında, Ayder Yaylası’na doğru yaklaşık 1 saat süren yürüyüşle hem temiz hava ve bol Oksijenin teneffüs edilmesi sağlandı hem de bir mekânda Rize Şubesi ile sohbet gerçekleştirildi. Ardından otele geri dönüldü.

İkinci gün otelde yenen sabah kahvaltısının ardından MÜSİAD Rize Şube Başkanı Recep Taylan ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Otel çıkış işlemlerinden sonra ise doğa harikası olan Kaçkar Dağlarından çıkan kaynaklar, şelaleler gezildi. Ayder Yaylası’ndan sonraki rotamız Kıble Dağı– Dua Tepesi’ydi. Kıble Dağı’na giderken güzergâhımız üzerinde bulunan ve Osmanlı Döneminin 19. YY ‘da yöre halkı tarafından yaptırılan Mikron Köprüsü’nde mola verildi.

Ardından Rize halkının zor şartlarda yetiştirdiği çaylıklardan geçilerek Kıble Dağı – Dua Tepesine ulaşıldı. Tepede bulunan Kıble Dağı Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Camii’nde öğle namazı icra edildi.

Ardından, bir tarafı Kaçkar, Verçenik, Ovit Dağları, Handüzü ve Çağrankaya Yaylası ile diğer tarafı ise Rize Şehir Merkezi ve Karadeniz’e kuş bakışı hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Dağmaran Tesislerinde yöresel bir akşam yemeği yenilerek ziyaretlerimiz tamamlandıktan sonra havaalanına hareketle İstanbul’a dönüş yapıldı.