02.03.2017

MÜSİAD Tekstil ve Deri Sektör Kurulu, sektörün vizyonunu belirlemek, gelişmeleri farklı yönleriyle ele almak maksadıyla 28.02.2017 Salı günü “GİYİM KUŞAMDA KÜLTÜR REKABETİ” ana temalı paneli gerçekleştirdi.

Eyüp’ün merkezinde Mövenpick Golden Horn Otel’in Balo Salonu’nda organize edilen panelin kurgusu Tekstil ve Deri Sektör Kurulu toplantılarında ince detaylarıyla tartışılıp konuşularak yapıldı. Başlangıç noktası olarak öz medeniyetimizi temsil eden yaşam tarzının hâkim olduğu yıllar ve modern zamanların en çok da genç fertleri etkisi altına almış günümüz dönemi arasında kıyas yapmak belirlendi. Bu noktadan hareketle Tekstil ve Deri sektöründe meydana gelen boşlukları doldurmanın yolları arandı.

Bu anlamda uzun bir süredir Türkiye piyasasında adından söz ettirmekle kalmayıp markasını globalleştiren, teknik ve altyapı yatırımlarıyla büyük bir ihracat düzeyine kavuşan ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman ORAKÇIOĞLU konuşmacı olarak panelde yer aldı. Kültürler arasında esen rekabet rüzgârlarıyla nasıl mücadele ettiğini izah etti. Tecrübe paylaşımı gerçekleştirdi.

Kültür rekabeti devam ederken her alanda olduğu gibi Tekstil ve Deri Sektörü’nde de meydana gelen gri bölgeler vardı ve bu konuda zihinlerdeki soruları cevaplandırmak üzere Tuğba & Venn Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Ana Bilim Dalı hocası Yrd. Doç. Dr. Şevket KOTAN panele konuşmacı olarak katılım sağladı.

Panel, Tekstil ve Deri Sektör Kurulu Başkanı Mehmet ŞAHİN’in açılış ve selamlama konuşmasıyla başlayıp başkan yardımcısı Ahmet Fevzi YAZGAN’ın moderatörlüğünde panelistler ile devam etti. Panelin ardından soru-cevap şeklinde interaktif bir fasıl gerçekleşti.

CPM Yazılım ve ABACI GİYİM sponsorluğunda gerçekleştirilen panelin son kısmında konuşmacılara hediye takdimi ve dinleyicilerle toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Panele Tekstil ve Deri Sektör Kurulu’nun tüm üyeleri katılım sağladı.