17.03.2017

16 Mart 2017 Perşembe günü MÜSİAD Genel Merkez’de Enerji Sektörü üyeleri İBB - İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirak Şirketlerinden Metro İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Sayın Kasım Kutlu ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu tarafından organize edilen Yerli ve Millî Gücün İnşası İşbirliği Modelleri başlıklı çalışma yemeğine Enerji Sektör Kurulu Başkanı Gökhan Yetkin, Sektör Kurulu üyeleri, Enerji Sektörü üyeleri, Metro İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kutlu, Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan İPŞİR, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat GÜREL, Elektrik Sistemler Müdürü Hayati UYSAL katıldı.

MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu Başkanı Gökhan Yetkin: “MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirak şirketlerinden Enerji A.Ş., İstaç A.Ş., İsbak A.Ş., İstanbul Metro A.Ş. ve İSKİ Yöneticileri ile İBB Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp KARAHAN Başkanlığı’nda 13 Ocak 2017 Cuma günü gerçekleştirilen geniş katılımlı atölye çalışmasında İştirak Genel Müdürleri ve Genel Müdür Yardımcıları MÜSİAD Genel Merkez’de bir araya gelinmesi kararlaştırılmıştı.

Bu minvalde, MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu olarak İBB İştirak Şirketlerinden Metro İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Sayın Kasım Kutlu’yu bu akşam MÜSİAD Genel Merkez’de akşam yemeğinde ağırlıyoruz. Kendisine davetimize icabet ettiği için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Metro İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kutlu, “İBB iştirak şirketleri olarak yerli ve milli gücün inşasını önemsiyoruz. Dolayısıyla metro vagonlarının yerli ve milli imalatı için bir üst çatı kuracağız. Bu projede özellikle alt yüklenici olarak KOBİ’lerin yer almasını istiyoruz. Devletin yeniden yapılandırılması özel sektörün desteği ile olacak. Kamunun tekelinde olan özel sektör gelişemedi. Buna en güzel örnek olarak demiryollarını verebiliriz.” dedi.

Söz konusu toplantıda MÜSİAD Enerji Sektörü ile İBB İştirak Şirketleri arasında ortaklaşa yapılabilecek birliktelikler konuşuldu.  Özellikle yerlileşme ve millileşme konusunda birlikte hareket edilerek ortak akıl ve irade ile yeni işbirliklerinin ortaya çıkması gayesiyle iş modelleri hakkında istişareler yapıldı.