MÜSİAD INVEST

MÜSİAD INVEST BAŞKANI SERHAT KISAKÜREK

BAŞKAN'I TAKİP EDİN

TÜRKİYE; siyasi istikrarı, stratejik konumu, pazar büyüklüğü, güçlü sanayisi, üretim ve ham madde çeşitliliğiyle; nitelikli genç nüfusu, avantajlı yatırım teşvikleri ve dinamik yapısıyla uluslararası alanda cazip bir yatırım merkezidir.

MÜSİAD’ın global tecrübesi, Türkiye’nin yatırım imkânlarıyla şimdi daha da güçlü ve stratejik bir yapıya dönüşüyor.

MÜSİAD, misyonundan kaynaklanan sorumluluğu çerçevesinde Türkiye’nin uluslararası yatırım iklimine katkıda bulunmak amacıyla “MÜSİAD Uluslararası Yatırım ve Destek Ofisi”ni (MÜSİAD INVEST) hayata geçirdi.

MÜSİAD INVEST’in öncelikli amaçları şunlardır:

Uluslararası iş insanlarını Türkiye’de yatırım yapmaya teşvik etmek, bu doğrultuda kaliteli ve güvenli rehberlik hizmeti sunmak,

Ofis merkezinde çalışan uzman personeli aracılığıyla yatırımcıları hızlı ve doğru bir şekilde yönlendirmek,

Uluslararası iş insanlarını MÜSİAD’ın kaliteli ve güvenilir hizmet veren üye portföyü ile tanıştırmak,

Uluslararası iş insanlarına MÜSİAD’ın Türkiye’deki ve 81 ayrı ülkedeki global ticaret ağıyla iş birliği ve ortaklık imkânları sunmak,

Hâlihazırda çalışan ya da tamamlanamamış yatırımı, fizibilitesi yapılmış projesi olan MÜSİAD üyelerinin yatırım veya projelerini uluslararası iş insanları ile buluşturmak,

Geleneksel yatırım modelleriyle birlikte yeni nesil teknoloji odaklı yatırım alanlarında da uluslararası yatırımcılara rehberlik etmek,

Yatırımcıların ihtiyaç duyacağı kamu ve özel sektör bürokrasisi ile irtibatlarını sağlamak,

Stratejik yatırımlarda yatırımcıya özel hizmetler sunmak, suretiyle Türkiye’nin ve uluslararası yatırımcıların ekonomik gelişimine katkıda bulunmaktır.

MÜSİAD INVEST; uluslararası yatırımcıların taleplerini alanlarında tecrübeli, yabancı dil ile hizmet verme kabiliyetine sahip üyeleri aracılığıyla destekleyecektir.

MÜSİAD INVEST; yatırımcılara aşağıdaki ana başlıklarda hizmet sunacaktır:

Kişisel danışmanlık hizmetleri: Vatandaşlık danışmanlığı, vize danışmanlığı, çalışma izni danışmanlığı, oturum danışmanlığı, yabancı istihdamı vb.

Mali danışmanlık hizmetleri: Şirket kuruluşu, vergi ve muhasebe, denetim vb.

Hukuki danışmanlık hizmetleri: Şirket birleşmeleri ve devralmalar, yeni çıkan kanun ve mevzuatlar vb.

Sektörel danışmanlık hizmetleri: İmalat sanayi, tarım, enerji, gayrimenkul sektörleri ile sağlık ve turizm gibi hizmet sektörüne yönelik sektörel pazar araştırmaları, yatırım danışmanlığı, ÇED, yatırım teşvikleri vb.

Kurumsal danışmanlık hizmetleri: Sanal ofis, marka ve patent, İK, eğitim, gümrük ve lojistik, IT, tanıtım, sigorta, fuarcılık, turizm, çeviri veya tercümanlık hizmetleri vb. hizmetler.