ÇERÇEVE DERGİSİ 95’İNCİ SAYISIYLA YENİDEN OKUYUCULARIYLA BULUŞTU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan ekonomi dergisi Çerçeve’nin Mart-Nisan sayısı yayınlandı.

Dergimizin bu sayısında kapak konumuzu “MÜSİAD EXPO 2020 Ticaret Fuarı” olarak belirledik. Organizasyona ilişkin detaylı bilgilerin paylaşıldığı konu içeriğinde ayrıca, fuarda öne çıkan satırbaşları ve EXPO ile ilgili görüş yazıları da yer alıyor.

Bu sayımızın dosya konusu ise Bugünü ve Geleceği İle Katılım Finans Sistemi oldu. Bu kapsamda, katılım finans sisteminin sektördeki rolü, KOBİ’lerin finansmanı, Covid-19 etkisi ve 2021 beklentileri gibi konu başlıkları yer aldı. Katılım Finans Sisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan katılım bankalarının değerli yetkilileri, konuyu detaylı biçimde okuyucularımıza aktardı.

Tüm dünyayı etkisi alan Covid-19 Pandemisinin psikolojik etkilerini, Prof. Dr. Nevzat Tarhan ele aldı.

Diğer yandan bu sayımızda, Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan, “Kültür Ekonomisinin Bir Ürünü Olarak Mutfak İhracatı ve Türk Mutfak Sanatlarının Ticarileştirilmesi” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Kaan, konuyu tüm yönleriyle ele alırken, öneri ve görüşlerini de paylaştı.

Bunların yanı sıra, her sayımızda olduğu gibi yeni sayımızda da MÜSİAD’ın, ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sunmak adına gerçekleştirmiş olduğu proje ve organizasyonlara da yer verdik.

Keyifli okumalar diliyor, ilgi ve merak uyandıracak zengin içeriklerle hazırlayacağımız diğer sayımızda sizlerle yeniden birlikte olmayı temenni ediyoruz.

E-dergimize ulaşmak için tıklayın