"AYASOFYA KURMACA HİKÂYE YARIŞMASI"NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU

Genç MÜSİAD’ın toplumda ‘Ayasofya Camii’ hakkında bilgi ve farkındalık düzeyini yükseltmek, konuyla ilgili yaklaşımları öykü aracılığıyla anlatmak üzere düzenlediği ve yoğun ilgi gören ‘Ayasofya Kurmaca Hikaye Yarışması ve Kitap Lansmanı’ MÜSİAD Genel Merkez’de yapılan törenle gerçekleştirildi. Alanında ilk olma özelliği taşıyan Ayasofya Hikaye Yarışması’nda dereceye giren hikayelere ödül verildi. 

Törene Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Sanat ve MÜSİAD Kadın üyeleri de katıldı.

İstanbul’un fethinin sembolü olan Ayasofya Camii temasıyla düzenlenen Kurmaca Hikaye Yarışması’na Türkiye’nin dört bir yanından onlarca başvuru geldi. Juri değerlendirmesi sonucu finale kalan 12 hikaye arasından ilk 3’e giren hikayelere ödül verildi. Toplamda 9 bin TL’lik ödül verilen yarışmada birincilik ödülünü kazanan “Ayasofya’nın Gölgesinde Dört Mevsim” adlı hikayesiyle Osman Gökçeer olurken, ikincilik ödülünü “Dehliz” isimli hikayesiyle Utku Genç, üçüncülük ise “Sofya’nın Uyanışı” adlı hikayesiyle İlknur Bulut’un oldu.

Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal törende yaptığı konuşmada ‘Tarihimize not düşmek adına düzenlediğimiz bu anlamlı gecede çok önemli kazanımlar elde ettiğimizi düşünüyorum’ dedi. Törende ayrıca dereceye giren ilk üç hikayenin yazarı hikayeleriyle ilgili kısa değerlendirmelerde bulundular.

Yarışmayı kazananlara ödüller Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı ve Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi. 

Geçtiğimiz günlerde yurtiçi ve yurtdışı şubeler ile birlikte daha yeşil bir dünya oluşturmak üzere “Doğaya Nefes Ol” kampanyasını başlatan Genç MÜSİAD, törenin sonunda jüri üyeleri olan Eğitimci-Yazar Erhan Erken, Araştırmacı-Yazar Melike Günyüz,  ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına 10 adet fidan bağışında bulunuldu.

Genç MÜSİAD Basın İletişim Komitesi
genclikkurulu@gencmusiad.org.tr
+90 212 395 00 00