MÜSİAD VİZYONER'21 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

22 Aralık 2021’de İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde dördüncüsü düzenlenecek olan MÜSİAD Vizyoner etkinliği bu yıl "Fark Et" başlığıyla sahne alıyor. “Bir insanı değiştirmek için gerekli olan, onun farkındalığını değiştirmektir” alt metniyle yola çıkan Vizyoner'21, katılımcılarına yeni bir vizyon çizmeyi hedefliyor.

Vizyoner, 2015 yılındaki ilk programında "Gelecekle İş Yapmak" temasıyla öne çıkarken; 2017 yılında "Dönüşüm", 2019 yılında da "Dijital Gelecek" başlıklarıyla düzenlendi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Vizyoner’in başlığı ise Vizyoner İcra Kurulu tarafından "Fark Et" olarak belirlendi. "Bir kişiyi değiştirmek için gerekli olan, onun farkındalığını değiştirmektir" alt metniyle yola çıkan Vizyoner’21; katılımcılarına yeni bir vizyon çizmeyi ve geleceğe yönelik yeniliği ön plana çıkarmayı hedefliyor.

"Her Şey Fark Ederek Başlar"

"Fark etmek her şey demektir" diyen Vizyoner'21; Dijitali Fark Et, İklimi Fark Et, Girişimi Fark Et, Dönüşümü Fark Et diyerek bugünü birlikte anlamayı, yaşadığımız dünyayı birlikte anlamlandırmayı amaçlıyor.

Yüksek Ahlak, Yüksek Teknoloji fikrinin her zaman arkasında duran MÜSİAD, bu seneki Vizyoner'21 Fark Et zirvesinde de bu fikrin altını çizerek; Dijitali, İklimi, Dönüşümü ve Girişimi, Yüksek Teknoloji başlığı altında verirken; Yüksek Ahlak mottosuna özel olarak tasarladığı oturum başlığında da "Değerlerimizi Fark Et" diyor. 

"Yeni Bir Dünya, Farklı Bir Vizyoner"

Vizyoner'21'in ilk oturumunda iki önemli isim zirveye konuk olacak. Psikiyatrist Profesör Doktor Kemal Sayar ile şehir ve medeniyet kavramının irdeleneceği oturum; özellikle İslam medeniyeti konusundaki zengin çalışmalarıyla bilinen Profesör Doktor Sadettin Ökten’le devam edecek.

Son zamanlarda dijital dünyada isminden sıklıkla söz ettiren ve günümüz sanatına yeni bir anlam katan NFT tasarımları de bu seneki Vizyoner'21'de yerini alacak. Dijital sanat eserleri olarak bilinen ve gittikçe popülerleşen NFT’ler, sergi hâlinde Vizyoner'21'de ziyaretçilerinin karşısına çıkacak. Bunun yanı sıra etkinlik gününde Start-Up katılımlarının da olacağı Start-Up Exchange sahnesi katılımcılarla buluşacak. 

Start-Up Exchange sahnesinde ülkemizde girişim faaliyetlerinde bulunan, Start-Up ruhunu önemseyen girişimciler, kurmuş oldukları veya kurulma aşamasında olan girişimlerinden bahsedecekler. Böylece gelecek planları arasında Start-Up fikri olan kişilere, girişimciler tarafından bir yol haritası gösterilecek ve tecrübeleri aktarılacak. 

MÜSİAD Vizyoner, yine bir ilki gerçekleştirerek, etkinlik sonrası Start-Up Exchange Ödül Töreni düzenleyecek. "Özgün Ürün Şampiyonu", "Sınır Tanımayan Şampiyon" ve "En Çevreci Şampiyon" ödüllerinin takdim edileceği törende; kendi alanında uzman olan seçici kurul üyeleri, etkinlikteki Start-Up’ları değerlendirerek ödülleri sahiplerine takdim edecek.

Vizyoner'21, 22 Aralık'ta Haliç Kongre Merkezi'nde

Vizyoner'21 geçmişi bildiğimiz, bugünü anladığımız ve geleceğin dünyasını öngörme fikrinden yola çıkarak içinde yaşadığımız dünyayı her anlamda Fark Etme gayesi taşıyor.

22 Aralık 2021 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan zirve; “Dijitali, İklimi, Girişimi, Dönüşümü Fark Et” diyerek bugünü anlamayı, yaşadığımız dünyayı anlamlandırmayı ve yarınlara yeni bir yol çizmeyi amaçlıyor.