FAHRİ KONSOLOSLAR TİCARET VE DİPLOMASİ ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MÜSİAD Vizyoner’21 Zirvesi ile eş zamanlı olarak MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde Fahri Konsoloslar Ticaret ve Diplomasi Zirvesi gerçekleştirildi. Zirveye MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Davut Altunbaş başkanlık etti.

MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu’nun koordinasyonunda düzenlenen Fahri Konsolosları Ticaret ve Diplomasi Zirvesi; MÜSİAD Vizyoner’21 Zirvesi ile eş zamanlı gerçekleştirildi. Haliç Kongre Merkezi’nde; MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Davut Altunbaş, Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı Osman Nuri Önügören, İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Abdulkadir Sıcakyüz, Komisyon Üyeleri, Dünya Fahri Konsoloslar Derneği Başkanı Emre Ete ve Fahri Konsolosların katılımıyla gerçekleşen zirvede; ülkeler aracı ticaret, iş fırsatları ve yatırım hakkında önemli konular istişare edildi.

Zirveye; Dünya Fahri Konsoloslar Derneği Başkanı ve Honduras Fahri Konsolosu Emre Ete, İspanya Fahri Konsolosu Dr. Zeynel Abidin Erdem, Honduras Fahri Konsolosu Eski Sağlık ve Sosyal Yardım ve Turizm Bakanı Bülent Akarcalı, Güney Afrika Fahri Konsolosu Remzi Gür, Kenya Fahri Konsolosu Abdullah Yeşil, Kongo Cumhuriyeti Fahri Konsolosu İlyas Keskin, Zambiya’nın Gaziantep Fahri Konsolosu Özlem Işık, Senegal’in Ege Bölgesi Fahri Konsolosu Ahmet Gökhan Koraltan, Paraguay’ın Marmara Bölgesi Fahri Konsolosu Cengiz Deveci, Kırgızistan Fahri Konsolosu Bilal Tutuş, Lesotho Fahri Konsolosu Yunus Ete, Sri Lanka’nın Bursa Fahri Konsolosu Ahmet Yıldız, Bosna-Hersek Fahri Konsolosu Hasan Topaloğlu ve Malavi Fahri Konsolosu Selahattin Gönültaş katılım sağladı.

Zirvede Fahri Konsolosların temsil ettiği ülkede iş fırsatlarına, ihracat, yerleşik ticaret ve yatırım fırsatları hakkında güncel bilgilere değinildi.

Fahri Konsoloslar temsil ettikleri ülkedeki kurumlar hakkında bilgi verdi. Bir sonraki zirvenin öncesinde gündem konuları ve detaylarının belirlenip; Nisan ayında tekrar toplanmak üzere Genel Merkez’de ikincisinin yapılmasına karar kılındı.