MÜSİAD HEYETİNDEN LİBYA VE ÖZBEKİSTAN'IN İSTANBUL MİSYONLARINA ZİYARET

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Abdülkadir Sıcakyüz başkanlığındaki MÜSİAD heyeti, Libya'nın İstanbul Başkonsolosu Salahedden Alkasah ve Özbekistan'ın İstanbul Başkatibi Şerzod Abdunazarov ile bir araya geldi.

MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Abdülkadir Sıcakyüz ve Komisyon Başkan Yardımcısı Halit Kerim, Libya'nın İstanbul Başkonsolosu Salahedden Alkasah ve Ticaret Ateşesi Osama Saif El Nasr ile bir araya geldi. Görüşmede Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanan MÜSİAD Libya Şube Açılışı ve İş Gezisi hakkında bilgi verilip fikir alışverişinde bulunuldu.

Söz konusu görüşmede; Libya Ticaret ve Ekonomi Bakanlığı, Libya Sanayi Bakanlığı, Yatırım Teşvik İşleri ve Özelleştirme Genel Otoritesi ile iş gezisine dair oluşturulabilecek iş birliği alanları ve ortak çalışmalar ele alındı. 

Ziyarette gerçekleştirilen görüşme kapsamında Libya'da yatırım yapılabilecek alanlara da değinilirken, sanayi, gıda, sağlık, petrokimya, inşaat-yapı malzemeleri, turizm ve hizmet sektörlerine yönelik potansiyel fırsatlar konuşuldu.

Türkiye-Özbekistan ticari ilişkileri değerlendirildi

Özbekistan'ın İstanbul Başkatibi Şerzod Abdunazarov ile de bir araya gelen MÜSİAD heyeti, Mayıs ayında planlanan Özbekistan İş Gezisi'ne yönelik istişarelerde bulundu.

Görüşmede, iki ülke ticari ilişkilerinin geliştirilmesi ve iş insanlarına yönelik uygulanabilecek kolaylıklar ele alındı.

Libya ve Özbekistan'ın İstanbul misyonlarına yönelik ziyaretlerde MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu Üyeleri Dilek Yurtseven ve Onur Gül de hazır bulundu.