"HEDEFİMİZ BÖLGEMİZİN İHRACAT RAKAMLARINI ÇOK DAHA İLERİ TAŞIMAK"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Yardımcısı Soner Meşe ve beraberindek MÜSİAD heyeti Karabük ve Kastamonu'da temaslarda bulundu.

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Soner Meşe, MÜSİAD Yurtiçi Teşkilatlanma Başkanı Abdulsamet Temel ve MÜSİAD 3. Bölge Sorunmlusu Yaşar Kaymakçıoğlu, Karabük ve Kastamonu'daki üyelerimizle bir araya geldi. Anadolu Ekonomi Diplomasisi ve Yatırım Yılı projeksiyonunun ele alındığı toplantıd Genel Başkan Yardımcısı Meşe, MÜSİAD olarak Anadolu'daki üretim ve yatırım hareketini genişletmek istediklerini vurguladı.

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Meşe açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Anadolu'da ihracat odaklı üretim ve yatırımı teşvik etmek için başlattığımız Anadolu Üretim ve Yatırım Hareketi kısa sürede üyelerimizin 20 milyar TL'lik yatırımıyla karşılık buldu. Genel Başkanımız Mahmut Asmalı'nın da ifade ettiği gibi ilk etapta bu rakamı 25 milyar TL'ye çıkararak yine ilk etapta 25 bin yeni istihdam oluşturmayı hedefliyoruz. MÜSİAD olarak ülkemizin güçlü yarınları için çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Bu kapsamda ülkemizdeki yabancı büyükelçileri iş insanlarımızla bir araya getirerek Yatırım Yılı ilan ettiğimiz 2022'de daha çok yatırım oluşturma amacındayız. Büyükelçiler ile sanayicilerimizi sektörel buluşlamarda buluşturarak ticari diplomasiye katkı veriyor iş insanlarımıza uluslararası ticarette doğrudan temas imkanı sağlıyoruz. Her bir şehrimiz ayrı değerli, farklı güzellikler ve fırsatlar barındırıyor. Kastamonu ve Karabük de üretim alanındaki potansiyeli ile öne çıkıyor. Hedefimiz bölgemizin ihracat rakamlarını çok daha ileri taşımak. Ülkemize, şehirlerimize, Anadolulu iş insanlarımıza güveniyoruz."