MÜSİAD ROTASINI AFRİKA'YA ÇEVİRDİ: TÜRK İŞ HEYETİ FİLDİŞİ SAHİLİ'NDE

MÜSİAD Fildişi Sahili İş Seyahati programı, MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu koordinasyonunda geniş katılımla gerçekleştirildi. 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İhracatı Geliştirme Komisyonu koordinasyonunda düzenlenen ve Fildişi Sahili ve Türk iş insanlarını bir araya getiren etkinlikte, resmi ziyaretlerin yanı sıra ikili iş geliştirme toplantıları ve düzenlenen panel programlar ilgi odağı oldu.

MÜSİAD heyeti, ziyaret programı kapsamında Fildişi Sahili Cumhurbaşkanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Fildişi Sahili Abidjan Ticaret ve Sanayi Odası ve Abidjan Türk Büyükelçiliğinde temaslarda bulundu. 

Aynı zamanda ziyaret programı kapsamında gerçekleştirilen iş geliştirme toplantılarında Fildişi Sahili ve MÜSİAD'lı iş insanları bir araya gelerek yeni iş birliği ve ortaklıklar oluşmasında önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

Programa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Komisyon Başkanı Abdülkadir Sıcakyüz, "Gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile iş insanlarımıza yeni iş birliği alanları açmaktan memnuniyet duyuyoruz. Afrika bölgesi bizler için oldukça kıymetli bir pazar, Fildişi Sahili ile bu pazar içerisindeki etkileşimimizi artırmayı hedefliyoruz. Fildişi Sahili'nde çok değerli fırsatlar var. Gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde de bunu yakından görmüş olduk. Türkiye'ye karşı büyük bir sempati mevcut. Türkiye ile iş yapmak isteyen çok sayıda iş insanı var. Bu dostlarımızı da sağlıklı bir şekilde doğru sektörlerle eşleştirmek ve ülkemizin ticaretine katkı sağlamaktan mutluyuz. Devlet makamlarıyla gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde iş heyeti ziyaretlerini artırmayı konuştuk. Yine Fildişi Sahili'nden dostlarımızı inşallah MÜSİAD EXPO 2022'de de ağırlayacak ve yeni iş ortaklıklarına imkan sağlayacağız. Tüm bu süreçlerde yanımızda olan ve desteğini her daim hissettiğimiz Dışişleri Bakanlığımız ve Abidjan Büyükelçimiz Yonca Özçeri'ye teşekkür ediyorum. Ziyaretlerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Fildişi Sahili İş Seyahati programına farklı sektörlerden çok sayıda iş insanı katıldı.