İŞ DÜNYASININ KALBİ ÇERÇEVE 100. SAYISINDA

MÜSİAD, tarafından hazırlanan iş dünyası ve güncel ekonomi dergisi Çerçeve Dergisi’nin 2022 Mart-Nisan sayısı yayımlandı. MÜSİAD Kurumsal İletişim ve İlişkiler Birimi tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi, bu sayısında 100'üncü sayısını kutluyor. 

1992 yılının Eylül ayında ilk sayısıyla iş dünyasına ve düşünce hayatına yönelik söylem ve içerikleriyle göz dolduran Çerçeve, yeni sayısında 100'üncü sayısına vurgu yaparak "İş Dünyasının Kalbi 100. Sayısında" kapağıyla okuyucularıyla buluştu.

Tarihi bir sayı niteliğinde çıkan Çerçeve 100; içerisinde iki önemli dosya konusu, MÜSİAD’ın hafızasına yönelik içerikler, iş dünyası ve finans konularına yönelik içerikleriyle göz dolduruyor. 

Çerçeve 100’de ilk dosya konusu "Dönüşen Dünyada Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi" olarak öne çıkıyor. Türkiye’deki önemli STK’ların temsilcilerinin görüşleri alınarak hazırlanan dosya, Türkiye’deki STK’ların dünyadaki değişime nasıl ayak uydurduğu ve MÜSİAD’ın STK’lar arasındaki yerine dair önemli mesajlar veriyor. Kadın girişimciliğinin gücü, teknolojik gelişmelerin Türkiye’deki STK’lara etkisi ve pandemi sonrası iş dünyasına yönelik fırsatlar dosyayı oluşturan temel konular olarak karşımıza çıkıyor.

"Futbol Dünyası ve Sivil Toplum İlişkisi" adlı dosya konusu da Çerçeve 100’ün bir başka dosya konusu. Türkiye’deki önemli spor kulüplerinin başkanlarından alınan görüşler ile STK’ların spor ve futbol dünyası özelinde etkileri; nasıl ortak çalışma alanlarının oluşturulacağı ve beraber iş birliklerine dair ipuçlarını karşımıza çıkartıyor.

22 Aralık 2021 tarihinde yapılan MÜSİAD Vizyoner’21 Zirvesi’nde açıklanan MÜSİAD İklim Manifestosu, 100’üncü sayıda da unutulmayarak, okuyucuların takibine ve dikkatine sunuldu.

Ukrayna-Rusya savaşının iş dünyasına yönelik etkilerinin; MÜSİAD’ın barındırdığı tarihi hafızanın yansımasının, Ahde Vefa bölümüyle MÜSİAD’a katkı vermiş tüm emektarların ve 1’den 100’e Çerçeve Dergisi’nin tarihi geçmişine de yer verildiği Çerçeve 100, geçmişten geleceğe okuyucularına perspektif çizerek, önemli konulara ışık tutuyor.

Çerçeve Dergisi’nin bu tarihi 100’üncü sayısını okumak için tıklayabilirsiniz.