MÜSİAD 1. BÖLGE TEKSTİL ZİRVESİ, ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tekstil, Deri ve Hazır Giyim Sektörü üyelerinin bir araya geldiği ve iş geliştirmeye yönelik görüşlerin alındığı MÜSİAD 1. Bölge Tekstil Zirvesi bugün Grand Ankara Hotel'de gerçekleştirildi.

Zirveye Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen, MÜSİAD Tekstil, Deri ve Hazır Giyim Sektör Kurulu Başkanı Fatih Canpolat, PROGROUP Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Salim Çam, PTTAvm Ticaret ve E-Ticaret Şirketi Kurucu ve CEO'su Hakan Çevikoğlu,  MÜSİAD Ankara Şube Kurucu Başkanı Hüdayi Çakır da katıldı.

MÜSİAD Genel Merkez Yönetiminin 2022 yılını "yatırım yılı" ilan ettiğine ve Türkiye’yi 5 bölgeye ayırdığına vurgu yapan MÜSİAD Başkanı Canpolat, "Bizde '5 bölge 5 yatırım' mottosu ile yola çıktık. Bu sebeple ilk projemizi 5000 kişiye istihdam sağlayacak AR-GE çalışmalarının olduğu AB standartlarında, insan kıymetlerine değer veren Tekstil Üretim Fabrikamızı Ankara’da hayata geçirmeyi planlıyoruz. Yurdumuzun her bir şehri özellikle iplik, kumaş, üretim gibi çeşitli alanlarda kendi içinde markalaşırken; hedefimiz İstanbul ve Ankara’yı moda ve tekstilde 2 ana marka hâline getirmeyi hedefliyoruz" ifadelerine yer verdi.