MÜSİAD, TÜRKİYE-AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Azerbaycan’da kuruluşundan bu yana kısa sürede önemli iş dünyası organizasyonlarından biri haline gelen MÜSİAD Azerbaycan, 25’inci IBF-Uluslararası İş Forumu Bakü Zirvesi ile bölgesel dinamikleri harekete geçirdi.

MÜSİAD Azerbaycan'ın çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Azerbaycan Başkanı Reşad Cabirli, "MÜSİAD Azerbaycan’ın çalışmaları ile birlikte Türk-Azerbaycan kardeşliğini de güçlendirmeye devam edecektir" dedi.

Cabirli açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"25’inci IBF, MÜSİAD Azerbaycan ve KOBİA iş birliğinde düzenlenen ve hem Türkiye-Azerbaycan ticari ilişkileri hem de bölgesel iktisadi dinamikler açısından tarihi bir organizasyon oldu. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen panel programlar ve imzalanan iş birliği anlaşmalarının yankıları hâlâ devam ederken, MÜSİAD Azerbaycan’ın bölgedeki çalışmaları Türkiye-Azerbaycan iktisadi yaşamına güç katıyor. MÜSİAD Azerbaycan olarak, işgalden azad edilen Azerbaycan toprağı Karabağ ve çevresinin yeniden imarı, kapsamlı yatırım ve projelerin hayata geçirilmesini oldukça önemsiyoruz. Türkiye ve dünyanın birçok noktasında çalışmalarıyla iktisadi hayata değer katan MÜSİAD, MÜSİAD Azerbaycan’ın çalışmaları ile birlikte Türk-Azerbaycan kardeşliğini de güçlendirmeye devam edecektir"