MÜSİAD VE VAKIF KATILIM ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

MÜSİAD ve Vakıf Katılım arasında bir iş birliği protokolü imzalandı. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran ve Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik’in katılımıyla düzenlenen imza töreni MÜSİAD Genel Merkezi’nde gerçekleşti.

Protokol kapsamında dernek üyelerinin Vakıf Katılım’ın avantajlı ürün ile hizmetlerinden faydalanabilmeleri ve ihtiyaç duydukları finansmana çok daha rahat ulaşabilmeleri sağlanacak.

MÜSİAD üyeleri, Vakıf Katılım’ın, ticari faaliyetleri daha verimli kılan ve nakde olan ihtiyacı minimuma indiren yeni nesil dijital ödeme yöntemi Garantili Fon Transferi (GFT) uygulaması kullanımlarında avantajlı oranlarından faydalanabilecek.

Üye işletmelere ayrıca teminat mektupları, indirimli kiralık kasa, dijital kanallardan ücretsiz EFT-havale, avantajlı üye iş yeri (POS) oranları, sigorta poliçelerinde rekabetçi prim bedelleri ve dış ticaret işlemlerinde de birçok avantaj sunulacak.

Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, bugüne kadar ortaya koyduğu çalışmalarla ülke ekonomisinin sürdürülebilirliğine önemli katkılar sağlayan MÜSİAD'ın, aynı zamanda Türkiye'nin küresel bir güç haline gelmesi için de kıymetli faaliyetlere imza attığını dile getirdi.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ise derneğin katılım bankacılığının tanıtılmasına yönelik çalışmalarına değinerek, Vakıf Katılım ile imzalanan anlaşmanın KOBİ’ler ve MÜSİAD üyesi iş insanlarına önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Başkan Asmalı, "Yatırım ve üretimin desteklenmesi, doğru zamanda atılan doğru adımların seyrine bağlı. Bugün imza attığımız bu iş birliği, yılın başında ortaya koyduğumuz ve 2023 hedeflerimiz doğrultusunda amaçladığımız yatırım, istihdam ve üretim odaklı çalışmalarımıza olumlu yönde etki edecektir. Güçlü ve üreten bir Türkiye idealinde faaliyetlerimizi şekillendiriyoruz. İş birliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.