FİNANSAL HİZMETLER, DANIŞMANLIK VE EĞİTİM SEKTÖR KURULU İLE SAĞLIK SEKTÖR KURULU ARASINDA ÇAPRAZ TOPLANTI DÜZENLENDİ

MÜSİAD Finansal Hizmetler, Danışmanlık ve Eğitim Sektör Kurulu ve Sağlık Sektör Kurulu arasında 21 Temmuz 2022 Perşembe günü MÜSİAD Genel Merkez’de iş geliştirme ve çapraz toplantı gerçekleştirildi.

Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Hüseyin Sarpkaya ve Finansal Hizmetler, Danışmanlık ve Eğitim Sektör Kurulu Başkanı Hasan Ekmen’in açılış konuşmaları ile başlayan toplantı; üyelerin kendilerini tanıtma kısmıyla devam etti. Tanışmanın ardından faaliyet alanlarıyla ilgili bilgiler verildi ve sektörel konulara dair istişarelerde bulunuldu. Ticari faaliyetlerin, iş birliklerinin artırılması yönünde çalışmaların devam etmesinin gerekliliği konuşuldu ve karşılıklı iş birliği fırsatları görüşüldü. Yoğun katılım sağlanan toplantıda, her iki sektör kurulu arasında yeni ticari ilişkilerin doğmasına büyük katkı sağlandı.
Her iki sektöründe ticari faaliyetlere olan katkısının konuşulduğu toplantıda, sektörlerin birbirleriyle ilişki içerisinde olmasının ve birlikte projeler üretilmesinin gerekli olduğu söylendi. Her iki sektör içinde ortak olan gündemler üzerinden toplantıya devam edildi. Yaşlı Bakım Hizmetleri konusunda bir alt çalışma grubu kurulmasına, uyku apnesi ve gözlük sigortası konusunda bir çalışma yapılmasına, bankalar ile yaşanan problemlere çözüm üretilmesi konusunda çalışmalar yapılmasına karar verildi. Toplantının çok verimli geçtiği ve tekrarının sağlanması gerektiğine dair görüş birliğine varıldı.