RUANDA'NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ MÜSİAD GEBZE ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu koordinasyonunda düzenlenen Anadolu Ekonomi Diplomasisi Programının 4'üncüsü MÜSİAD Gebze Şube ev sahipliğinde Ruanda Büyükelçisi Fidelis Ntampaka Mironko’nun katılımı ile gerçekleşti.

Ruanda Ankara Büyükelçisinin katılımıyla, Gebze Şube ev sahipliği ve Gebze Genç MÜSİAD’ın katkılarıyla gerçekleştirilen "Anadolu Ekonomi Diplomasisi" programında Ruanda’da yatırım fırsatlarına değinildi.

Program kapsamında Büyükelçi Mironko, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Komisyon Üyeleri, MÜSİAD Gebze Yönetim Kurulu Üyeleri ile öğlen yemeği programı düzenlendi.

Program kapsamında ayrıca Çukurovası, Karakaya 86, Patent Mühendislik Firmaları ve üretim tesisleri ile Gebze Organize Sanayi Bölgesi Genel Müdürlüğü ziyaret edildi. 

Ruanda’da bir Organize Sanayi Bölgesi inşa etmek istediklerini belirten Büyükelçi Mironko GOSB Genel Müdürü Zeynep Nil Sönmez ve Genel Müdürlük ekibinin sunumlarıyla Organize Sanayi Bölgesi hakkında detaylı bilgiler aldı. 

Büyükelçi değerlendirmesinde, GOSB yönetim planı, GOSB altyapısı ve tecrübesinden rehberlik olarak faydalanabileceklerini ve iş birliği yapacaklarını ifade etti. 

Program, MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Başkanı Osman Nuri Önügören, MÜSİAD Gebze Başkanı Serkan Beyaz, Genç MÜSİAD başkanı M. Faruk Özmen, Ruanda'nın Ankara Büyükelçisi Fidelis Ntampaka Mironko hediye takdiminde bulunarak son buldu.