MAKİNE SEKTÖR KURULU'NDAN MÜSİAD GEBZE ŞUBESİNE ZİYARET

MÜSİAD Makine Sektör Kurulu Yönetimi MÜSİAD Gebze Şubesine ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında Gebze Şube başkanı Serkan BEYAZ Makine Sektör Kurulu yönetimini misafir etmekten dolayı teşekkür etti. Toplantı Şube Başkanı Serkan BEYAZ tarafından tanıtma konuşması ile başladı. Makine Sektör Kurulu başkanı İsmail SOMALI kendini tanıttıktan sonra üyelerin tanıtması ile devam etti.

İsmail SOMALI Genel Merkez Makine Sektör Kurulu hakkında bilgi verdi. Sektör Kurulu faaliyetleri ve toplantılar hakkında bilgi verildi. Şube ile yapılacak programlar hakkında istişare edildi. Gebze bölgesinde yaklaşık 10 tane OSB’nin bulunması ve ağırlıklı olarak makine üreticisinin bulunuyor olması büyük önem arz ediyor.

MÜSİAD üyesi 50 firmanın bu bölgedeki gücünü temsil ediyor. Piyasadaki ara eleman, teknik personel sorunlarının çıkmasının sebepleri nedir ve ne gibi önlemler alınabilir noktasında görüşüldü. Mesleki Teknik Liselerinin yaygınlaşması ve meslek dallarının çeşitlendirilerek kaliteli eleman yetiştirilmelidir. Dünya ülkelerinin eğitim alanında uyguladıkları modellerin ülkemize göre planlanması ve doğru bir analizle yeni bir model kazandırılması gelecek için önem arz ediyor.

MÜSİAD Genel Merkez Makine Sektör Kurulu ve Gebze Şube ile yapılacak Bölgesel İstişare Toplantısının planlanması konusunda karara varıldı.