ÇERÇEVE DERGİSİ'NİN 102'NCİ SAYISI OKUYUCULARIYLA BULUŞTU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan iş dünyası ve güncel ekonomi dergisi Çerçeve Dergisi’nin 102'nci sayısı yayımlandı.

MÜSİAD tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi, Temmuz-Ağustos sayısı ile birlikte 102’nci sayısına ulaştı. Bu sayısında kapağına Türkiye’nin Tahıl Krizine Yönelik Stratejilerini taşıyan Çerçeve Dergisi, Türkiye’deki tarım politikaları ve tarım stratejilerine yönelik bir dizi öneriler getirdi.
MÜSİAD’ın geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği “Gelecek Tarımda” başlıklı Tarım Zirvesi’nden öne çıkan başlıkları da okuyucularına sunan Çerçeve, dosya konusu olarak Tarım Zirvesi ve Gelecek Planları’nın üzerinde duruyor.

Diğer sayılarına nazaran Aktüel içeriklerin de yer aldığı Çerçeve 102, okuyucularına Tatil Dosyası başlığıyla “Helal Turizm: Refah Seviyesi Yükselişte Olan Niş Bir Pazar” konusunu da sunmakta. Uluslararası Helal Turizm Derneği Genel Sekreteri Emrullah Turhan tarafından kaleme alınan Helal Turizm konusu, okunmaya ve incelenmeye değer bilgiler barındırıyor.

İçerik olarak tarım ve yan alanlarını da es geçmeyen Çerçeve, tıbbi ve aromatik bitkiler konusuna da değinerek tarımın yalnızca geleneksel ekme kısmının değil; hayatımızı kolaylaştıran farklı alanlara da dokunduğuna değiniyor. Aynı zamanda tarımla beraber gelen ihracat fırsatı da Çerçeve’nin bu sayıda işlediği konulardan bir tanesi.
MÜSİAD’ın Anadolu Ekonomi Diplomasisi programı kapsamında her sayıda yer alan faaliyetlerde bu ay, Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Mátis ile yapılan bir röportaj da yer almakta. MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu tarafından düzenlenen “Anadolu Ekonomi Diplomasisi” programı kapsamında Samsun’u ziyaret eden Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Mátis, Türkiye ve Macaristan arasındaki iş fırsatlarını, deneyimleri ve olası iş birlik alanlarını Çerçeve Dergisi’ne anlattı.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Uluslararası Farkındalık Zirvesi’nin konuğu olan üç isim de Çerçeve 102’de görüşlerini belirtti. T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Başkanı Hatice Kal ve Karam Vakfı kurucusu Lina Sergie Attar, değerli görüşleriyle Çerçeve 102’de yer almakta.

Özel dosya konusunda Türkiye’nin 2022 İhracat Hedefleri’ni konu alan ve Rota bölümünde de Kırklareli’ni inceleyen Çerçeve 102, ekonomiden tarımsal kalkınma ve faaliyetlere, güncel gelişmeler ve haberlere dair birçok perspektifi bu sayısında okuyucularına sunuyor.

Çerçeve Dergisi’nin 102’nci sayısına ulaşmak için tıklayınız.