UMUTLAR, MÜSİAD KÖYÜ'NDE YEŞERECEK

MÜSİAD ve Sadakataşı Derneği iş birliğinde AFAD koordinasyonunda hayata geçirilen ve 600 briket evden oluşan MÜSİAD Köyü tamamlandı. Proje kapsamında inşa edilen evler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı törenle hak sahiplerine teslim edildi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Sadakataşı Derneği iş birliğinde hayata geçirilen ve İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda inşa edilen MÜSİAD Köyü tamamlandı.

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib kentine bağlı Meşhed Ruhin bölgesinde gerçekleştirilen proje kapsamında inşa edilen 600 briket ev, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer ve Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal'ın törenle hak sahiplerine teslim edildi.

Programda konuşan İçişleri Bakanı Soylu, "Allah nasip ederse bu yılın sonuna kadar 100 bin briket evi tamamlamış olacağız. Huzurunuzda MÜSİAD'a ve Sadakataşı'na, bu iyilik kervanında yol aldıkları için özellikle sayın genel başkanın biraz önce buraya gerçekleştireceğini ifade ettiği meslek lisesinin de adımını attıkları için minnet ve şükranlarımı ifade ediyorum. Allah razı olsun diyorum" dedi.  

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ise açıklamasında, "Ülkemizin üretim gücüne katma değer sağlayan vizyonumuz yanında insanı diplomasi çalışmalarıyla faaliyet alanımızı genişletiyoruz. Bu kapsamda MÜSİAD Köyü, umutları yeşerten bir proje olmuştur. Milletimiz ve üyelerimizin desteğiyle bu çalışmaları güçlendirerek devam ettireceğiz" ifadelerine yer verdi.

Köyde 600 briket ev ile birlikte sağlık merkezi, okul, çocuklar için oyun alanı gibi pek çok sosyal alan inşa edildi.