KARZ-I HASEN'DEN DEPREMDEN ETKİLENEN ÜYELERE SERMAYE DESTEĞİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Karz-ı Hasen Sandığı, deprem bölgelerinde ticarethaneleri yıkılan ve zarar gören üyeleri için sermaye desteği seferberliği başlattı. Toplanan bağışlarla bölgedeki üyelerin ticari hayatlarının yeniden canlandırılması hedefleniyor.

MÜSİAD üyeleri arasındaki yardımlaşma ve dayanışma kültürünü kurumsal bir yapıya dönüştürmek ve tüccarımızın ticaretini kolaylaştırmak düşüncesi MÜSİAD Sandığının ortaya çıkmasına vesile olmuştur. MÜSİAD Sandığı, medeniyetimizin güzel değerlerinden biri olan “Karz-ı Hasen” kavramını, ilkelerini günümüz ticaret hayatının gündemine taşımış, yardımlaşma ve dayanışma kurumunu kurumsallaştırmıştır. “Karz-ı Hasen” Sandığı’nın temel hedefi Allah’ın emrettiği bu borç ilişkisini uygulayabilmek ve uygularken bu kurumun toplum hayatında aktif olarak sistemleşmesini sağlamaktır. Bu sayede ülkemiz ticaretindeki birikim oranını artırarak, tüccarın zor günlerinde dayanışma sergilemesini ve ticaretin üzerindeki yüklerden biri olan faiz olgusunu “Karz-ı Hasen” mekanizması ile tüccarın üzerinden kaldırarak bereketi artırmayı amaçlamaktadır.

Bu doğrultuda çalışmalarını gerçekleştiren MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı, afet bölgesindeki üyeleri için bir sermaye desteği seferberliği başlattı. Depremden etkilenen üyelerin ticarethanelerini yeniden inşa etmek ve sermaye desteğiyle tekrar ticaretlerini canlandırmayı hedefleyen Karz-ı Hasen Sandığı'ndan yapılan açıklamada: 
"Geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşadığımız elim deprem felaketi sonrası, Karz-ı Hasen olarak depremde ticarethanelerini kaybeden üyelerimize yardımcı olarak, iş yerlerini tekrar ayağa kaldırmayı amaçlıyoruz. Sizler de yapacağınız bağışlar ile üyelerimizin ticarethanelerini yeniden canlandırmakta yardımcı olabilirsiniz." sözlerine yer verildi.
 
Bağışlarınızı aşağıdaki hesap numarasından yapabilirsiniz.

KARZ-I HASEN FONU Banka Hesap Bilgileri

Hesap Adı : MÜSİAD MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ
Banka Adı : Albaraka Türk Katılım Bankası
Şubesi : Mecidiyeköy
TL : TR25 0020 3000 1711 2104 0501 09