MÜSİAD İLE AVRUPA'DA STAJ HAREKETLİLİĞİNE KATILAN MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLER DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Avrupa Birliği Erasmus+ Mesleki Eğitim Akreditasyonu çerçevesinde düzenlenen mesleki staj hareketliliği kapsamında Avusturya ve Belçika'da staj yapan öğrenciler, yaşadıkları deneyimleri düzenlenen etkinlikte paylaştı.

Avrupa Birliği Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği için Erasmus+ Akreditasyonu alan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), mesleki staj hareketliliği çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Avusturya ve Belçika'da staj yapan öğrenciler Şehit Yüzbaşı Yusuf Kenan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen "Projeler Sonuçlarının Yaygınlaştırılması" kapsamındaki toplantıda yaşadıkları deneyimleri paylaştı.

Avusturya'nın Viyana şehri ve Belçika'nın Brüksel şehrinde belirlenen firmalarda staj yapan öğrenciler, mesleki eğitim ve kültürel alandaki deneyimlerini arkadaşlarıyla paylaşarak memnuniyetlerini dile getirdi.

Programda ayrıca öğrencilere refakat eden öğretim görevlileri de deneyimlerini paylaşarak öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı'nın desteklediği Avrupa Birliği Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği programı ile mesleki eğitim öğrencilerinin yurt dışında staj hareketliliğine katılmaları, yerinde uygulama eğitimleri ile yeni deneyimler kazanmaları hedefleniyor.