AVRUPA'DA STAJ HAREKETLİLİĞİNE KATILACAK 3. GRUP ÖĞRENCİLER AVUSTURYA VE BELÇİKA'YA YOLCU EDİLDİ

Avrupa Birliği Erasmus+ Mesleki Eğitim Akreditasyonu çerçevesinde düzenlenen mesleki staj hareketliliği kapsamında Avusturya ve Belçika'da staj yapacak 18 öğrenci, İstanbul Havalimanı'ndan staj yapacakları şehirlere yolcu edildi.

Avrupa Birliği Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği için Erasmus+ Akreditasyonu alan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), mesleki staj hareketliliğinin üçüncüsünü gerçekleştiriyor.

Proje kapsamında, Kartal Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Yüzbaşı Yusuf Kenan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim gören, motorlu araçlar, bilişim teknolojileri, elektrik-elektronik bölümlerinden toplam 18 öğrenci ve 2 öğretmen, Avusturya'nın Viyana şehri ve Belçika'nın Brüksel şehrinde belirlenen firmalarda 12 Şubat-13 Mart tarihleri arasında staj hareketliliği ve yerinde uygulama eğitimlerine katılacak.

Geçtiğimiz aylarda mesleki staj hareketliliği için İstanbul Havalimanı'ndan yolcu edilen ilk öğrenci grupları, 1-30 Ekim 2022 tarihleri ve 13 Kasım-10 Aralık 2022 arasında staj hareketliliği ve yerinde uygulama eğitimlerini tamamlayarak yurda dönüş yapmıştı.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı'nın desteklediği Avrupa Birliği Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği programı ile mesleki eğitim öğrencilerinin yurt dışında staj hareketliliğine katılmaları, yerinde uygulama eğitimleri ile yeni deneyimler kazanmaları hedefleniyor.