TİCARET BAKANI PROF. DR. ÖMER BOLAT'TAN SAVUNMA SANAYİ SEKTÖR KURULU'NA ÖZEL ZİYARET

TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen İDEF 16.Savunma Sanayi Fuarı kapsamında, dikkat çeken bir ziyaret gerçekleşti. Ticaret Bakanı Sayın Ömer Bolat, Savunma Sanayi Sektör Kurulu Başkanı Sayın Fatih Altunbaş ve Turaç firması yetkililerine özel bir ziyarette bulundu.

Ziyaret sırasında, fuarın savunma sanayi alanındaki önemi, Türkiye'nin savunma kabiliyetlerini artırma hedefleri ve yerli savunma sanayi projelerine verilen destekler ele alındı. Bakan Bolat, sektörün gelişmesi ve ulusal savunma projelerinin başarısı için atılacak adımların önemini vurguladı.

Savunma Sanayi Sektör Kurulu Başkanı Sayın Fatih Altunbaş, Bakan Bolat'a sektörünün güncel durumu ve gelecekteki işbirliği fırsatları hakkında bilgi verirken, Turaç firması yetkilileri de kurumlarının katkılarına ve projelerine dair Bakan Bolat'a bilgi sunma fırsatı buldu.

Bakan Bolat, Türkiye'nin ekonomik istikrarına katkı sağlamanın yanı sıra savunma sanayi alanındaki büyümeye destek olmanın gerekliliğini vurgulayarak, kurumlar ve hükümet arasındaki işbirliğinin önemini belirtti.