İHRACATI GELİŞTİRME KOMİSYONU İGE A.Ş. ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uzun ve MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Ahmet Cihaner Başkanlığında İhracatı Geliştirme A.Ş. kurumunu ziyaret ederek, Genel Müdür Kasım Akdeniz ile görüştü.

Görüşmede ilk olarak, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uzun tarafından, MÜSİAD’ın faaliyetleri, İş ve Ticaret Geliştirme Komisyonları olarak yapılan çalışmalar kısaca bahsedildi.

Daha sonrasında, MÜSİAD İhracat Geliştirme Komisyon Başkanı Ahmet Cihaner tarafından komisyonun faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Üyelerin ihracat kapasitelerini geliştirmek, ihracat yapmayan üyelerin sayısını artırmaya yönelik çalışmalar, ticari istihbarat analiz, yurt dışına yönelik organizasyonlar, teşvik ve desteklerden üyelerin bilgilendirilmesi yönünde yapılan çalışmalar aktarıldı.

Görüşmede MÜSİAD’ın 14 Eylül’de Sakarya’da gerçekleştireceği Anadolu İhracat Buluşmaları Programı hakkında bilgi verildi.

İGE A.Ş. Genel Müdürü Kasım Akdeniz, öncelikli hedefin katma değerli ihracatın artırılması olması gerektiğini belirtti.

İGE A.Ş.’nin 2022 yılında 6 banka ile çalıştığı ve toplam 2 bin ihracat kredisi başvurusu olduğu, 2023 yılında ise İGE A.Ş.’nin toplam 16 banka ile çalıştığı ve toplamda 30 kredi başvurusunun yapıldığı bilgisi verildi.

Toplantıda iki kurumun ortak iş birliği ve çalışma alanlarına yönelik istişarelerde bulunuldu.