MÜSİAD 1. BÖLGE SEKTÖR KURULLARI BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sektör Kurulları ve Fuar Komisyonu 1. Bölge Sektör Kurulu Başkanları İstişare Toplantısı, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Burhan Özdemir, MÜSİAD Sektör Kurulları Fuar ve Forum Komisyonu Başkanı Erkan Gül ve MÜSİAD Genel Merkez ve 1. Bölge Sektör Kurulları Başkanları’nın katılımıyla; MÜSİAD Bursa Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Burhan Özdemir, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Alpaslan Şenocak ve MÜSİAD Sektör Kurulları Fuar ve Forum Komisyonu Başkanı Erkan Gül’ün başkanlığında yoğun katılımın olduğu toplantıda sektör temsilcileri, ekonomik gidişat ve ticari iş birlikleri odaklı istişarede bulundu.

 

Üniversiteler ile Ortak Çalışma Yapılacak

MÜSİAD Sektör Kurulları ve Fuar Komisyonu Başkanı Erkan Gül, toplantıda yaptığı konuşmada 2 bin 500’e yakın üyenin sektör kurullarında görev aldığını belirterek “Bu dönemde Anadolu ziyaretleri ile üyelerimizle buluşmaya önem veriyoruz. Sektör kurulu başkanlarımız, şubelerimizle etkileşimini artırarak sürdürecek. 2 yılın sonunda gidilmedik şube bırakmak istemiyoruz. İlk bölge toplantımızı Bursa’da yapmaktan dolayı da çok mutluyuz. Dönem sonunda 16 sektör kurulumuz çalışmalarını rapor haline getirecek ve üniversitelerle ortaklaşa çalışmalar yapacak.” şeklinde konuştu.

MÜSİAD Sektör Kurulları ve Fuar Forum Komisyonu Başkan Yardımcısı Abdülkadir Çınar da kurullar ve komisyonun çalışma sistemi hakkında bilgi verdi.

 

Her Sektörden Katkımız Artacak

Toplantının açılış konuşmasında Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini belirten MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Alparslan Şenocak, “Böyle bir süreçte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Orta Vadeli Programın (OVP) etkin şekilde uygulanması, iş dünyamızın ihtiyaçlarının karşılık bulması noktasında önem teşkil edecektir. Bu kritik virajda, üretim ve ihracata odaklanan MÜSİAD'ımız da binlerce üyesiyle ekonomiye muazzam katkılar sağlamaya devam edecek. Genelde olduğu gibi Bursa’mızda gerçekleştirdiğimiz sektör kurulu toplantıları, kolektif iş birliklerine zemin sağladığı gibi üyelerimiz arasında dayanışma ve istişare geleneğinin de yoğunlaşmasına vesile oluyor. Sektör kurullarımızın ekonomiye daha fazla katma değer sağlaması noktasında çabalarımız önümüzdeki dönemde daha da artacak.” dedi.

 

Kurullardaki Fikirler Sahada Karşılık Buluyor

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Burhan Özdemir, 13 binin üzerinde üye ve 60 binin üzerinde işletme ile 2 milyonun üzerinde kişiye istihdam sağladıklarını belirterek “Sektör temsilcilerimiz ile istişarede bulunarak tüm sektör kurullarımızın yekvücut hareket etmesini amaçlıyoruz. Sektör kurulları, MÜSİAD’ın can damarı ve bel kemiği konumunda. Bu kurullarda çıkan fikirler, ciddi anlamda ufuk açıyor ve bunu sahada da etkin şekilde görüyoruz. Gündem oluşturabilecek söylemler geliştiriyoruz. Burada dile getirdiğimiz fikirler, realitede vücut bulduğunda sektörlerimiz ve ülke ekonomimiz. Sektör kurullarımızı birlikte tasarlayarak çalışmalarımız daha güçlü hale getireceğiz. Bursa Şubemize ev sahipliği için çok teşekkür ediyoruz. Son derece geniş katılımlı, verimli bir toplantı oldu. Sonuçlarını etkin şekilde hep birlikte göreceğiz.” dedi.