GIDA TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖR KURULU'NDAN VAN ZİYARETİ

15 Eylül 2023 tarihinde Sektör Kurulu üyeleri ile Van'a giden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu burada birçok programa katıldı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ŞEVLİ ziyareti ile programa başlayan Sektör Kurulu, ardından Van Gurme Fuarı'nın açılışına katıldı. Saat 15:30'da ise MÜSİAD Van Şubesi'nin düzenlemiş olduğu "Sektör Nereye Gidiyor" isimli panele Sektör Kurulu Başkanı Cemal Özen ve Başkan yardımcısı Kadri Büyükhelvacıgil konuşmacı olarak katılım sağladılar.

Programın ikinci gününde ise Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Van Ticaret ve Sanayi Meclis Başkanı Turan Avcı ve üye ziyaretleri ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu 5.Bölge Van tanışma ve istişare toplantısı gerçekleştirilerek Van Programı sonlandırılmıştır.

Bölge toplantısı neticesinde; MÜSİAD, Van 100. yıl Üniversitesi ile okulunun son sınıfında okuyan öğrencilerin istihdam edilmesi ilgili üniversite ile iş birliği yapılıp “Van Genç” istihdam projesinin hayata geçirilmesi ve Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın, “Alışverişçinin yerel markalardan ve yerel marketlerden alışveriş yapması” konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla başlatacakları pazarlama ve reklam çalışmaları hususunda kendileri ile iş birliği yapılması kararları alınmıştır.