GENÇ MÜSİAD AVRUPA GENEL İDARE KURULU BOSNA HERSEK’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MÜSİAD Gençlik Kurulu olarak 1-4 Ekim 2023 tarihlerinde Saraybosna’da gerçekleşen AGİK programına yurt içi ve yurt dışından şubeler katılım sağladı.

Programın birinci gününde Genç MÜSİAD Başkanı Cahit Ertemel ve beraberindeki heyet, Aliya İzzetbegoviç ve Başçarşı – Gazi Hüsrev Begova Camii’ni ziyaret etti. İkinci gün Bosna Hersek şubemizin ev sahipliğinde gerçekleşen Dünya Başkanlar Toplantısı’nde şube içi eğitim, şube faaliyet değerlendirmeleri ve UGİK sunumu yapıldı.

Yapılan kurum ziyaretleri kapsamında MÜSİAD Bosna Hersek Şube Başkanı Abdülkerim Özgen, Bosna Hersek Ticaret Müşaviri Atalay Aydoğdu, Tarım Müşaviri Hakan Eryılmaz, Hazine ve Maliye Müşaviri Akif Akşam, Bosna Hersek Federasyonu Devlet Tesmsilcileri Milletvekili Jasmin Emric ve Mostar Başkonsolosu Yaşar Ergün ziyaret edildi.

İkinci gün gerçekleştirilen Avrupa Genel İdare Kurulumuzun gala yemeğine MÜSİAD ve Genç MÜSİAD’ın temsilcileri ile Zenica-Doboj Kantonu (ZDK) Ekonomi Bakanı Samir Sibonjıc ve Bosna Hersek Federasyonu Devlet Tesmsilcileri Milletvekili Jasmin Emric katılım sağladı. Başkanımız Cahit Ertemel gala yemeğinde yaptığı konuşmada “Yılın belli dönemlerinde bütün Avrupa şubelerimizle gerçekleştirdiğimiz bir kurul. Bu sene yurt içi şubelerimizi de dahil ettik.” dedi. Bosna Hersek Zenica-Doboj Kantonu Ekonomi Bakanı Samir Sibonjic de Genç MÜSİAD ile önümüzdeki dönemde oldukça başarılı projelerin hayata geçirileceğini ifade etti.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde yapılan eğitim de dahil olmak üzere oldukça verim alınan AGİK programında emeği geçen başta Genç MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu olmak üzere katılım sağlayan üyelerimize teşekkür ederiz.