MÜSİAD YURTDIŞI TEŞKİLATLANMA KOMİSYONU'NUN ÇALIŞMA KAMPI PROGRAMI HİLTON MALL OF İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu tarafından, Hilton Mall Off İstanbul'da 2 günlük bir Çalışma Kampı Programı düzenlendi.

MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyon (YTK) Başkanı Selim Sar ve Komisyon Yönetim Kurulu Üyelerinin düzenlediği çalışma kampında, 2024 yılı için yapılması planlanan program ve etkinliklerin takvim çalışması yapıldı. Aralık ayı itibariyle MÜSİAD yurtdışında 32 şubesi, 10 temsilciliği, 47 temsilcisi ile 76 ülkede 89 irtibat noktasıyla çalışmalarını sürdürmektedir. İki bini aşkın yurtdışı üyesiyle hem Türkiye’nin ticaretine hem de bulundukları ülkenin, Türkiye ile ticaretinin gelişmesi noktasında çalışmalar yürütmektedir.

Bu çalışmaların konsolidesi için İstanbul’da YTK Çalışma Kampı gerçekleştirildi. Toplantıda 2023 yılı değerlendirilerek 2024 yılı için yeni hedefler planlanıp onaylandı. Yurtdışı üye tablosundaki durum üzerine istişareler yapıldı. 2024 yılı YTK Takvimi MÜSİAD 2023-2025 Stratejik Hedefleri doğrultusunda oluşturuldu. Bölge İcra Kurulları Yuvarlak Masa Toplantıları gerçekleştirildi. Afrika, Amerika, Asya-Pasifik, Avrasya, Avrupa, Balkanlar ve MENA Bölge İcra Kurulları Yuvarlak Masa Toplantılarında YTK 2024 Hedefleri ve Takvim Çalışması ve Stratejik Planlama ortak gündemiyle bir araya geldi.  

Çalışma Kampının devamında MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Sayın Davut Altunbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ünsal Sözbir, İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Sayın Abdullah Bozatlı, Karz-ı Hasen Başkanı Sayın Muhammed Ali Özeken ve MÜSİAD INVEST Başkanı Sayın Serhat Kısakürek katılım sağladı.

Çalışma Kampında konuşma yapan MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Davut Altunbaş; Küreselden Türkiye’ye yansıttığı projeksiyonla Türk İş Adamlarını gelecekte bekleyen fırsatlar ve tehditlere yönelik görüşlerini belirtti. Çalışma kampında söz alan diğer Yönetim Kurulu Üyemiz Ünsal Sözbir tarafından ise, MÜSİAD üyelerimize yönelik 2022-2023 yılları arasındaki memnuniyet anketi üzerinden değerlendirmede bulunarak Stratejik Hedeflerimiz noktasında komisyon faaliyetleri değerlendirildi.

Çalışma kampı programı kapsamında konuşma yapan İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Abdullah Bozatlı ve MÜSİAD Karz-ı Hasen Başkanı Muhammed Ali Özeken ise konuşmasında şunları kaydetti;

İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Abdullah Bozatlı,İ hracatı Geliştirme Komisyonun'un planladığı faaliyetler anlatarak Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu ile ortaklaşa yürütülecek çalışmalara ilişkin fikir teatisinde bulundu. MÜSİAD Karz-ı Hasen Başkanı Muhammed Ali Özeken tarafından ise; MÜSİAD Karz-ı Hasen çalışmalarının değerlendirmesini yaparak toplantıdaki hazirun arasından yeni üye kazanma çalışması yürütüldü.

Son olarak MÜSİAD İnvest Başkanı Serhat Kısakürek ise sunumunda;

MÜSİAD INVEST’in faaliyetlerini ve planlanan programları anlattı ve akabinde aile fotoğrafı çektirilerek toplantı sonlandırıldı.