OTOMOTİV VE ULAŞIM ARAÇLARI SEKTÖR KURULUN’DAN FİLİSTİN BAŞKONSOLOSLUĞUNA ZİYARET

MÜSİAD Otomotiv ve Ulaşım Araçları Sektör Kurulu Başkanı İsmail Altın ve beraberindeki heyet tarafından İstanbul Filistin Başkonsolosluğu’na ziyaret düzenlendi. 

Otomotiv ve Ulaşım Araçları Sektör Kurulu Başkanı İsmail Altın ve beraberindeki heyet, Filistin Başkonsolosu Hanaa Aburamadan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Gazze’deki güncel durum, Türkiye ile Filistin arasındaki dostluk gibi konular ele alındı.

Otomotiv ve Ulaşım Araçları Sektör Kurulu Başkanı İsmail Altın ve beraberindeki heyet tarafından Gazze’deki zorlu durum karşısında Türk halkının, Filistin halkının yanında olduğuna, iki halk arasında kadim bir dostluk ilişkisi olduğuna, Mescid-i Aksa’nın er ya da geç özgürlüğüne kavuşacağına yönelik mesajlar verildi.

Filistin Başkonsolosu Hanaa Aburamadan, heyete Gazze ve Filistin’deki güncel durum hakkında bilgi verdi. Filistin ve Türkiye halklarının dostluğuna da vurgu yapan Aburamadan, bu ziyaretten çok memnun kaldığını dile getirdi. Tanışma ve sohbetin ardından heyet, MÜSİAD’ın 29 Kasım 2023 tarihinde düzenlediği “Filistin Paneli ve Sanat Eserleri Müzayedesi” programında satın alınan tabloyu kurum adına Filistin Başkonsolosu Hanaa Aburamadan’a hediye etti.