MÜSİAD DİJİTAL DÖNÜŞÜM SEKTÖR KURULUN'DAN İTÜ MTAL ZİYARETİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu tarafından, İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret gerçekleştirildi.

Toplantıya ev sahipliği yapan İTÜ MTAL Okul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros ile sektörel çalışmaları değerlendirerek, öğrencilerin Teknofest etkinliğine hazırlığı ve işbirliği olanaklarını ele alındı. Aynı zamanda 7 Şubat'ta MÜSİAD Genel Merkez'de gerçekleşecek Yerli Yazılım ve Siber Güç Türkiye Çalıştayı' nın ilk çıktıları ve Girişimcilik, Ürünleşme ve Markalaşma Zirvesi'nin organizasyonu üzerine yapılan görüşmeler, sektörel gelişmelerin önünü açacak nitelikteydi.

İTÜ MTAL yetkilileri toplantı sonrası bazı Genç Arılar takımları hakkında ve öğrencilerin değerli çalışmaları hakkında bilgi alınarak, yönetim olarak faaliyetlerde desteklenmeleri kararlaştırıldı. Gençlerin enerjisi, büyüklerin tecrübesinin berekete dönüşeceğinin dile getirildiği toplantıda MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu olarak farklı şekillerde öğrencilere yardımcı olacaklarını dile getiren MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu Başkanı Taha Çiftci ve mesleki eğitimin önemine değinen sektör kurulu üyeleri gençlerden beklentilerinin yüksek olduklarını dile getirdiler.