KİMYA, METAL VE MADEN SEKTÖR KURULU İTÜ REKTÖR YARDIMCISI VE MADEN FAKÜLTESİ DEKANI PROF.DR MUSTAFA KUMRAL’A ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

MÜSİAD Kimya, Metal ve Maden Sektör Kurulu, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektör Yardımcısı ve Maden Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kumral’a önemli bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette, Kimya, Metal ve Maden Sektör Kurulu Başkanı Muhittin CAN, Başkan Yardımcısı ve Maden Alt Çalışma Grubu Başkanı Emrullah YEDİKARDEŞ ile birlikte madencilik sektöründeki mevcut sorunların tespiti ve çözüm önerileri için İTÜ Maden Fakültesi akademik kadrosundan destek talep edildi.

MÜSİAD ve İTÜ'nün iş birliğiyle sektördeki zorlukların ele alınacağı bir rapor hazırlanması için yakın zamanda ortak çalışma yapılacağı belirtildi. Bu ziyaret ve iş birliği, hem sektördeki sorunların çözümüne yönelik umut verici bir adımı temsil ediyor hem de akademik dünyanın sektöre katkısını vurguluyor. Ziyaretin sonunda Muhittin CAN, MÜSİAD'ın önemli bir sosyal yardımlaşma çalışması olan Yetim Hamilik Sertifikasını Sayın Kumral’a takdim edildikten sonra ziyaret sonlandırıldı.

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN'ın İstanbul Teknik Üniversitesi'nde ürettiği dizel yakıtlı motorunu inceledik.