MISIR TİCARET VE SANAYİ BAKANI’NDAN MÜSİAD ZİYARETİ

Mısır Arap Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Bakanı Ahmed Samir Saleh, Mısır Büyükelçisi Amr Soliman Abdelmeguid Elhamamy ve beraberindeki Mısır Heyeti MÜSİAD Genel Merkezi’nde ağırlandı. MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Davut Altunbaş’ın Başkanlığında gerçekleşen toplantıda ticari iş birliklerini geliştirmeye yönelik görüşmeler gerçekleştirildi.

Türkiye ve Mısır arasındaki ticaret ilişkilerini geliştirmek, yatırım fırsatlarını değerlendirmek ve iki ülke arasındaki iş birliğini artırmak amacıyla düzenlenen toplantıya, Mısır Arap Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Bakanı Ahmed Samir Saleh, Mısır Büyükelçisi Amr Soliman Abdelmeguid Elhamamy, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Davut Altunbaş, MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı Osman Nuri Önügören, MÜSİAD INVEST Başkanı Serhat Kısakürek ve MÜSİAD Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Karaca katılım sağladı.

Görüşülen konuların başında Türkiye-Mısır arasındaki ticari hacmin artırılması gelirken, yatırım fırsatları, ekonomik alanda iş birliği ve Kahire-Cape Town arasındaki karayolunun konuları da görüşüldü.

İş gücü ve enerji maaliyetlerinin de ele alındığı görüşmede, Mısır ve Türkiye arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerini güçlendirmek adına olumlu bir atmosferde gerçekleşti. Her iki taraf da iş birliğini artırma konusundaki kararlılıklarını ifade etti. Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Ahmed Samir Saleh ve MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Davut Altunbaş iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi için gerekli adımların atılacağını belirtti.