ÇERÇEVE DERGİSİ 92. SAYISI YAYINLANDI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin Haziran-Temmuz sayısı yayınlandı

MÜSİAD olarak yeni bir döneme imza atıyoruz. Ortaklıkların yapıldığı iş birliği protokollerinin imzalandığı, ülke ekonomisine katkı sağlayacağımız, sürdürülebilirlik ve gelişmişlik yolunda yeni adımlar atacağımız bir döneme giriyoruz; bu doğrultuda yeni dönem mottomuzu “Beraber! Meselemiz Türkiye ise İllaki Beraber!” olarak belirledik.

Dergimizin 92. sayısında kapak konusunu “MÜSİAD’ın 25. Olağan Genel Kurulu” olarak işledik. MÜSİAD 25. Olağan Genel Kurulu’nun hemen ardından gerçekleşen Karz-ı Hasen Sandığı 2. Olağan Genel Kurulu ile ilgilide bir köşe yaptık. Ayrıca görev süresi dolan Karz-ı Hasen Sandığı Eski Başkanı Sayın Bekir Sami Nalbantoğlu ve yerine gelen Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Asmalı’nın da görüşlerine yer verdik. Kendilerine katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.

Bu sayımızda, Türkiye’de önü açık ve gelişmeye devam eden; sağlık, otomotiv, tekstil, lojistik başta olmak üzere birçok sektörün sorunlarını ele aldığımız, sorunlara yönelik çözüm önerileri sunduğumuz bir dizi TÜİT düzenledik. Buradan yola çıkarak, hazırlanan raporlara, sunulan çözüm önerilerine ve MÜSİAD Sektör Kurulu Başkanlarının değerlendirmelerine “TÜİT Raporları Açıklandı” başlığı altında değindik.

Bu sayımızda ayrıca; MÜSİAD’ın ev sahipliği ve IBF organizasyonuyla düzenlenen IBF 1. Türk Arap İş Zirvesi’ne de değindik. Konuyla ilgili MÜSİAD Kurucu Başkanı ve Uluslararası İş Forumu Başkanı Sayın Erol Yarar’ın görüşünü aldık. Kendisine sağladığı destekten ötürü teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Yeni sayımızda, E-MÜSİAD’ın teşvik çalışmaları ve VİZYONER'19 programının hazırlıklarıyla ilgili MÜSİAD Proje ve Destekler Çalışma Grubu Başkanı Sayın Muhammet Ali Özeken görüşlerini paylaştı. İş dünyası röportajlarında Promosyon sektörünü ve sektörün durumunu MÜSİAD Basım-Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Sayın Ömer Karatemiz’ den; Dondurma sektörü ve sektörün gelişimini Kervan Pastaneleri ve Alpedo Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sami Kervancıoğlu’ndan dinledik. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Öte yandan her zaman olduğu gibi bu sayımızda da MÜSİAD Haberler disiplin başlığı altında sizlere MÜSİAD’ımızın güncel faaliyetlerini anlattık.

Keyifli okumalar dileriz. Bir sonraki sayımızda buluşmak üzere, hoşça kalın.

Çerçeve Dergisi 92.Sayısı İçin: http://musiad.dev.greenglobal.com.tr/icerik/yayin-40/pr-5