RAMAZAN AYI YORULMADAN, AŞKLA İDRAK EDİLDİ

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Ramazan Ayı boyunca tüm ülke genelinde düzenlenen iftar ve sahur programlarında, iş ve siyaset dünyasının öncü isimleriyle bir araya geldi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Ramazan Ayı boyunca tüm ülke genelinde iftar ve sahur programlarına katıldı. Ramazan Ayı süresince, başta Ankara, Rize, Trabzon, Muğla, Erzurum, Sakarya, Eskişehir, İnegöl, İzmir, Mersin ve Adana olmak üzere birçok şehirde MÜSİAD üyeleriyle bir araya gelen Genel Başkan Kaan, Anadolu’daki şube temsilcilerimizle istişarelerde bulundu.

Türkiye’nin 4 bir yanındaki iş insanlarıyla temas kuran Abdurrahman Kaan, yereldeki iş dünyasının sorunları, çözüm önerileri ve bölgesel kalkınma konularına ilişkin önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Ramazan Ayı vesilesiyle iş dünyasının yanı sıra Anadolu’daki vali, kaymakam ve belediye başkanı gibi devlet görevlileriyle de temas kuran Kaan, sorunların çözümü adına devlet-özel sektör iş birliği hakkında kapsamlı görüşmeler gerçekleştirdi.

Devletin Zirvesi MÜSİAD Ankara İftarında Buluştu

İftar programlarına 10 Mayıs’ta Ankara’da start veren Kaan, devletin zirvesindeki isimler ve iş dünyasının önde gelen temsilcileriyle bir araya geldi. Bu yıl 28.si düzenlenen ‘Geleneksek Ankara İftar Yemeği Programı’na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gibi devletin zirvesindeki isimler katıldı.

Ramazan Ayı’nın bereket ikliminden hep birlikte feyz almak amacıyla bu tür organizasyonlar aracılığıyla toplumun öncü isimleriyle bir araya geldiklerini kaydeden Abdurrahman Kaan, MÜSİAD’ın çalışmaları, projeleri, gelecek ideali ve ülkemizin karşılaştığı sorunlar karşısında MÜSİAD’ın çözüm önerilerine ilişkin davetlilere bilgi verdi. 

Kaan, dünyanın 94 ülkesinde 224 noktada faaliyet gösterdiklerini aktararak, MÜSİAD'ın 29'uncu yılını tamamladığını ifade etti. Türkiye'nin kalkınması için gayretle çalıştıklarını vurgulayan Kaan, Türk milletinin gücüne inanan iş insanları olarak üretmeye ve büyümeye devam edeceklerini dile getirdi.

Enerjimizi Ülkemizi Kalkındırmak Amacıyla Harcamalıyız

Ankara’nın ardından MÜSİAD Genel Merkez İftarı da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati ve iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı.

Genel Başkan Kaan burada yaptığı konuşmada da Türkiye gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Abdurrahman Kaan, YSK'nın, İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin 23 Haziran'da yenilenmesine yönelik aldığı kararını, kamuoyu iradesinin sandığa şüphesiz bir şekilde yansıması açısından, vicdanları rahatlatıcı ve isabetli bulduklarını söyledi. Kaan, bu kararın ve 23 Haziran'daki seçimin, ülke için hayırlar getirmesini dileyerek, "İş dünyası olarak en büyük temennimiz, seçimleri geride bırakarak, seçimsiz, dolayısıyla belirsizliğin ortadan kalktığı dönemde artık enerjimizi ülkemizin kalkınmasına yönelik harcamamızdır." dedi.

Genel Başkan Abdurrahman Kaan son olarak aralarında MÜSİAD’ın da olduğu Türkiye’nin önde gelen STK’larının katılımlarıyla oluşturulan Milli İrade Platformu’nun düzenlediği iftar programına katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen iftar programda konuşan Kaan, MÜSİAD’ın her zaman demokrasinin, hakkın ve milletinin yer aldığına dikkat çekti.

Ramazan Ayı boyunca, yurt içi ve yurt dışındaki tüm şube ve temsilciliklerimizde iftar programları düzenlenirken, Genel Başkan Vekillerimiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz de üyelerimizle bir araya geldi.