ÇERÇEVE DERGİSİ 93.SAYISI YAYINLANDI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan ekonomi dergisi Çerçeve’nin eylül-ekim sayısı yayınlandı

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan ekonomi dergisi Çerçeve’nin eylül-ekim sayısı yayınlandı. Derginin bu sayısında tarımda millîleştirme yolunda önem arz eden “yerli tohum” kapak konusu olarak işlendi. Konuyu, tohumun öneminden başlayarak Türkiye’nin yerli tohuma bakış açısını, tohumculuk sektörünün mevcut durumunu ve MÜSİAD’ın bu husustaki çalışmalarını uzun uzadıya sizlerle paylaştık. Kapak konumuzu siz değerli okurlarımız için kaleme alan Ufuk Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Halim Aydın ile konuyla ilgili görüşlerini paylaşan TURKTOB Başkanı Sayın Savaş Akcan ve Erişler Gıda Perakende Grup Müdürü Sayın Abdullah Eriş’e de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca kaybolan üretim geleneğinin geri kazanılması, kırsalda sürdürülebilirliğin ve verimin sağlanması noktasında yapılabilecekleri ve MÜSİAD’ın bu husustaki çalışmalarını bizlere sunan Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan’a da teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Türkiye’deki kahve sektörü, sektörün ekonomik durumu ve pazar payına ilişkin sorularımızı cevaplayan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Boğaçhan Göksu’ya ve Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’na eseriyle katkı sunduğu, Türk Kızılay’ına ve koleksiyona dair sorularımızı yanıtsız bırakmadığı için Sayın Zeynep Çimen Çilek’e de teşekkür ediyoruz.

MÜSİAD Özbekistan Temsilcisi Sayın Alparslan Uçar'a, MÜSİAD Dış Ekonomik İlişkiler Komite Başkanı Sayın Tevfik Dönmez'e ve MÜSİAD Azerbaycan Yönetim Kurulu Üyesi Yusif Hüseyinov'a görüşlerini sundukları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İşadamları derneği olarak bu sezonu da dolu dolu geçirdik diyebiliriz. MÜSİAD olarak bu birkaç ay muhtelif birçok panel ile ziyaret gerçekleştirdik. Örneğin; Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman Kaan başkanlığında Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı ziyaret ettik. Biliyorsunuz ki kendi kurumsal yapımızda değişim sürecine girdik. Bunun üzerine Genel Merkez’de “Tazelenme Süreci Bilgilendirme Toplantısı” yaptık ve üyelerimize yeni yönetim paradigmalarımızı, belirlediğimiz yol haritalarını aktardık. Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla, MÜSİAD Vizyoner Anadolu Buluşmaları kapsamında 102. Genel İdare Kurulu Toplantısı’nı, “Yeni Turizm Kaynaklarıyla Şehir Ekonomilerinin Geliştirilmesi” başlığı altında Kastamonu Şube ev sahipliğinde, “Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü Programı”nı ise Tokat Şube ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

Gelecek sayımızda tekrar buluşmak üzere hoşça kalın.

93.Sayı İçin: 
http://musiad.dev.greenglobal.com.tr/icerik/yayin-40/ptn-2