MÜSİAD ORDU ŞUBESİ YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Başkan Abdurrahman Kaan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, MÜSİAD Ordu Şubesi’nin yeni hizmet binası açılışını gerçekleştirdi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Ordu Şubesi’nin yeni hizmet binası açılışını gerçekleştirdi.

Açılış için düzenlenen kurdele kesme törenine; Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Ordu Şube Başkanı Süleyman Dinçsoy ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

Açılış öncesi Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ve üyemiz Altaş Şirketler Grubu'na nezaket ziyaretinde bulunan Genel Başkan Kaan, MÜSİAD Ordu Şubesi’nin projeleri, çalışmaları ve gelecek hedeflerine yönelik bilgi verdi. Genel Başkan Kaan, ziyaretlerin ardından açılışın yapılacağı tören alanına geldi. 

Törende konuşan Genel Başkan Kaan, ülkemizde meydana gelen deprem ve çığ gibi felaketler karşısında duyduğu üzüntüyü dile getirdi. MÜSİAD olarak yaraların sarılması ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza destek olunması konusunda her türlü fedakârlığa hazır olduklarını belirten Kaan, hep birlikte bu zor günleri de atlatacağımızı ifade etti.

MÜSİAD Artık Akreditasyon Kurumu Haline Geldi

MÜSİAD olarak yeni dönemde “Tazelenme Süreci” adını verdikleri yeni bir sürece girdiklerini kaydeden Kaan, kurdukları yeni sistemin devletimizin diğer kurumları tarafından da benimsenmeye başladığını vurguladı. Kaan, "MÜSİAD modeli olarak kayıtlara geçen bu sistemi, kendi bünyelerine adapte etmeye çalışan kurumlar var artık. Devlet kurumları ile çok daha kapsamlı bir entegrasyon içine girdik. Bizimle birlikte hem planlama, hem de icra anlamında birlikte hareket eden ve etmek isteyen kurum ve kuruluşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bakanlıklar nezdinde, önerdiğimiz projelerin tek tek hayata geçtiğini görmekten gurur duymaktayız. Çalıştırmaya başladığımız bazı projelerin Türkiye’de sanayinin gelişmesi ve Anadolu sermayesinin itici gücü KOBİ’lerin sanayileşme süreçlerini hızlandıran çözümler olarak sunulması bizi mutlu etmektedir. Hatta orta ölçekli sanayi bölgeleri ile sanayi yapılandırması hareketimizin genişleyerek MÜSİAD’ı bu konuda bir standart belirleme ve akreditasyon kurumu haline getirmesi bizlerin hevesine heves, takatine takat katmaktadır." dedi.

Ülkemizin kalkınması adına birçok projeyi hayata geçirdiklerine değinen Kaan, MÜSİAD’ın ortaya koyduğu vizyonla bugün yayla turizmi, Gastro turizm, Türk mutfak sanatları, sağlık turizmi gibi 21 başlık artık ulusal planlara işlendiğine işaret etti.  

Gelecekte Devletler Değil Şehirler Yarışacak

Sanayileşme hareketine destek amacıyla orta ölçekli işletme projelerini tasarladıklarını belirten Kaan, “Bu yerleşkelerin standartlarını belirleme kurumu haline geldik. Ülke çapında belirlediğimiz sekiz bölgeden biri de kuzey Anadolu hattında yer almaktadır ve Ordu da bu bölge içindeki illerden biridir. Dünyada önemi gün geçtikçe artan ticaret nakil hatlarını geliştirmek ve Ordu gibi hem deniz lojistiğine yakın hem de kara hinterlandı olan illerimize uygun lojistik üsleri kurma projemiz hayata geçmek üzeredir. Şehir ekonomileri ve marka şehirler üretme kavramlarını yönetime geldiğim ilk günden beridir ısrarla zikrettim.  Şehir eşleştirmeleri projemiz bitmek üzeredir. Gelecekte devletler değil, şehirler yarışacaktır. Bu amaçla bilhassa 11. Kalkınma Planı çerçevesinde bu meselenin ele alınmasını sağladık. Hatta Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile Akıllı şehirle ve şehir markaları konsepti ulusal bir hareket olarak elhamdülillah tescillendi.” diye konuştu.

MÜSİAD Ordu Şube Başkanı Süleyman Dinçsoy ise Ordu gibi Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birinde Ordu’ya yakışır bir şube açmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Yeni şube binasıyla ilerleyen dönemlerde Türkiye ekonomisi için daha fazla gayret göstereceklerini söyleyen Dinçsoy, şube açılışını gerçekleştiren Genel Başkan Abdurrahman Kaan’a teşekkürlerini iletti.