28 ŞUBAT SÜRECİNİ ANLATAN “KARANLIKTA AÇAN ÇİÇEKLER” GENEL MERKEZDE SAHNE ALIYOR

MÜSİAD Sanat adı altında birbirinden değerli birçok eseri sanatseverlerle buluşturan MÜSİAD, “Karanlıkta Açan Çiçekler” adlı tiyatro oyununu Genel Merkezde meraklılarının beğenisine sunuyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) kültür-sanat faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

MÜSİAD Sanat adı altında birbirinden değerli birçok eseri sanatseverlerle buluşturan MÜSİAD, “Karanlıkta Açan Çiçekler” adlı tiyatro oyununu Genel Merkezde meraklılarının beğenisine sunuyor.

Oyun 28 Şubat Sürecinde Yaşanan Dramlara Işık Tutuyor

Türkiye’nin yakın tarihinde çok önemli bir yere sahip olan ve ülkemizin en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul edilen 28 Şubat sürecini konu alan eserde, oyunun başkahramanı Akademisyen Ahmet Bey üzerinden süreç esnasında yaşananlar ele alınıyor.

Ülkemizin 90’lı yıllarda karşı karşıya kaldığı ekonomik ve siyasi krizler, toplumsal çalkantılar ve artan gerginliği anlatan oyunda, bu sıkıntıların ardından yaşanan 28 Şubat Post-Modern Darbesi ayrıntılı bir şekilde işleniyor. Süreç boyunca özellikle dindar kesime yönelik yapılan baskı ve zorlamalar, Ahmet Bey ve ailesi üzerinden seyirciye aktarılıyor. Eserde ayrıca temel hak ve hürriyetlerin kısıtlandığı, askeri vesayetin başladığı darbe dönemleri ve bu darbelerin ülkemize olan etkisi hakkında bilgiler verilerek demokrasi ve milli iradenin önemine değiniliyor.

MÜSİAD Sanat, MÜSİAD Kadın, Genç MÜSİAD ve Tiyatro Roza iş birliğinde sergilenecek oyun 27 Şubat Perşembe günü, saat 19.30’da sahna alacak. Muhammet Aslan tarafından kaleme alınan eserin yönetmen koltuğunda ise Bayram Gündoğdu bulunuyor.

Not: Oyun Ücreti 30 TL’dir. Oyuna gelecek seyircilerimiz internet üzerinden ya da kapıda ödeme yaparak oyuna giriş yapabilirler.

Bilet İçin: https://www.bilet.com/etkinlik/karanlikta-acan-cicekler