ZARARLI ALIŞKANLIKLARLA MÜCADELE 

Sosyal medyada çocuklara yönelik zararlı içeriklerin yer aldığı paylaşımlara tepki gösteren MÜSİAD Kadın Komitesi Başkanı Müge Öz, çocukların zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması noktasında toplumun her bir ferdinin mücadele etmesi gerektiğini belirtti.

MÜSİAD Kadın Komite Başkanı Müge Öz'ün açıklaması şu şekilde:

"Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde dolaşıma giren ve küçük bir çocuğa zorla sigara içirilmeye çalışılan anların yer aldığı video ve ardından sosyal medya ve basında yer alan yansımaları, bizleri derinden üzmüştür.

Geleceğimizin teminatı, ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz çocuklarımızın, bu şekilde olumsuz gelişmelerle gündeme gelmesi, oluşturduğu büyük üzüntünün yanı sıra, çocuklarımızı ve gençlerimizi korumaya yönelik titizlikle yürütülen çalışmaları zedelemektedir. 

Söz konusu görüntülerin çeşitli mecralarda yayılmasının ardından, başta T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere, Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) devreye girerek, görüntülerin yayılmasının önüne geçmiş, olayla ilgili hızlı bir şekilde inceleme başlatılmıştır.

Bahsi geçen görüntülerin oluşmasına sebep olan, kayda alarak dolaşıma sokan kişilerin, yasal takiplerinin yapılarak gerekli cezaları alacağına olan inancımız tamdır. 

Devletimizin; tütün ve ürünleri başta olmak üzere her türlü bağımlılığın özendirilmesi, yaygınlaştırılması ve teşvik edilmesinin karşısında kararlılıkla durduğunu mutlulukla izliyor, MÜSİAD Kadın Komitesi olarak bu konuda elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

Bu vesile ile benzer olayların yaşanmaması için gençlerimizi, aileleri ve toplumun her bir ferdini, çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak noktasında hep birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.
Saygılarımla."