MÜSİAD ÜYELERİYLE BÜYÜYOR

Türkiye’nin 89 şehrinde yer alan ve binlerce üyesiyle istihdam ve üretim başta olmak üzere Türkiye ekonomisine katkı sunan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Ege ve Marmara Bölgesi’nde birçok şehirde üyelerle bir araya geldi, iş yerlerini ziyaret ederek sorun, görüş ve önerilerini dinledi.

MÜSİAD İzmir Hasbihal Toplantısı Gerçekleşti

Türkiye’nin toplam ihracatına sağladığı katkı ve zengin çeşitli ihracat kalemleriyle öne çıkan Ege Bölgesi’nin en büyük şehri İzmir, Abdurrahman Kaan ve beraberindeki heyetin ilk durağı oldu. İzmir Valisi Selim Köşger’i makamında ziyaret eden Kaan, MÜSİAD’ın pandemi sürecindeki çalışmaları ve bölgesel faaliyetlerine yönelik bilgi verirken, karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

Kaan, valilikteki görüşmenin ardından MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı ve Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı’yı ve Ömeroğlu Tarım’ın sahibi Hüseyin Ömeroğlu’nu işletmelerinde ziyaret ederek üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Kaan ve MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Bilal Saygılı, MÜSİAD İzmir üyelerinden Hasan Büyükkutlu’yu, şirketi KUTLUSAN’ın üretim tesislerinde ziyaret ederken; ulaşım, lojistik ve milli savunma sanayi alanındaki teknolojik atılımlarıyla öne çıkan BMC'nin İzmir fabrikasında Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk ile bir araya gelerek üretim faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı. Kaan ayrıca, İzmir ziyaretleri kapsamında MÜSİAD İzmir üyesi Atarlar Akaryakıt’ın yeni akaryakıt istasyonun temel atma törenine katıldı ve ardından üye ziyaretlerine, Şenol Günaydın’ın şirketi Liva Pak, Hüseyin Ömeroğlu’nun firması Ömeroğulları Tarım, Musa Uygul'un şirketi Uygul Mobilya ve Mustafa Yaşar'ın firması olan Efendioğulları Zeytinyağı ile devam etti, firmaların çalışmalarına yönelik istişarelerde bulundu.

MÜSİAD İzmir şubesinin ev sahipliğinde MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Yerel Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli ve MÜSİAD Üst Kurul Başkanı Oktay Dede’nin katılımıyla üreten ve gelişen güçlü Türkiye yolunda önemli gelişmelerin ele alındığı hasbihal toplantısı gerçekleşti.

Ege’de İkinci Adres Aydın Oldu

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, İzmir temaslarının ardından Aydın’a geçerek Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ile bir araya geldi. Görüşmede, MÜSİAD’ın bölgesel faaliyetleri ve pandemi sürecindeki çalışmalarına ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Kaan, Yerel Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli ve beraberindeki heyetin Aydın ziyaretleri kapsamında düzenlenen kahvaltı programında MÜSİAD Aydın üyelerimiz ile bir araya gelerek faaliyetlerimiz ve çalışmalarımıza ilgili istişarelerde bulundu.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Aydın temasları kapsamında üye ziyaretlerine MÜSİAD Aydın Şubesi Başkanı Taner Kuşpaz’ın markası Merka Medikal’de, üyemiz Yusuf Temel’i şirketi Temeller Mobilya’da ve üyemiz İsmail Okan Günaydın'ı  şirketi Günaydınlar İncir üretim tesislerinde ziyaret etti. Firmaların faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.

MÜSİAD Ailesi Büyüyor

Aydın’daki ziyaretlerinin ardından Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile bir araya gelen Kaan, MÜSİAD’ın yeni şubelerinden MÜSİAD Bodrum başta olmak üzere, projeler ve bölgesel çalışmalara yönelik bilgi verdi, karşılıklı istişarede bulunuldu.

Geniş teşkilat ağı ile Türkiye’nin en etkin ve yaygın sermaye platformu olan MÜSİAD, ailesine yeni şubeler, yeni üyeler eklemeye devam ediyor.

Bu kapsamda, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD Bodrum Şubesi Başkanı Av. Kadir Dağlı’nın katılımları ile MÜSİAD Bodrum şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Yeni şubenin, başta Muğla olmak üzere çevre şehirlere ve bölgesine büyük katkı sağlamasını beklediklerini ifade eden Kaan, “Güçlü Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz; bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz MÜSİAD Bodrum’un da bu hedef doğrultusunda, bölgesine ve ülkemize faydalı işler yapacağına inanıyoruz” dedi.

Bodrum’da ayrıca, Genç MÜSİAD Bodrum şubesinin açılışı da gerçekleşti.

Bodrum’daki temasların ardından MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve beraberindeki heyet, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak ile bir araya gelerek, Muğla’nın barındırdığı potansiyel yatırım ve üretim alanları ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

MÜSİAD Aydın Şubesi Başkanı Kazım Demir ev sahipliğinde, MÜSİAD Muğla Şubesi üyeleri ile bir araya gelen Abdurrahman Kaan, üyelerle çalışmalar ve projelere yönelik istişarelerde bulundu.

Ege Bölgesi’ndeki son durak olarak Denizli’ye giden MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Denizli Şubesi Başkanı Mehmet Akgün ev sahipliğinde, MÜSİAD Denizli üyeleriyle bir araya gelerek çalışmalara yönelik fikir alışverişinde bulundu.

“İstihdam, Kalite ve Global Rekabette Öncü Firmalarımız Var”

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ile bir araya gelerek, bölgedeki faaliyetlerine ve pandemi süreci üretim odaklı çalışmalara yönelik fikir alışverişinde bulunan Genel Başkan Kaan, ardından bir dizi üye ziyareti gerçekleştirdi.

Eskişehir’in; istihdam, kalite ve global rekabette öncü firmalara sahip olduğunu söyleyen Kaan ve beraberindeki heyet, ziyaretler kapsamında; MÜSİAD Eskişehir üyeleri Gürhan Albayrak ile Albayrak Makine üretim tesislerinde, Ümit Gezer ile Karcan Kesici Takım fabrikasında bir araya geldi. Ziyaretler sırasında Yurt içi ve yurt dışı faaliyetler ile ülke ekonomimize nasıl katkılar sağlanacağı konusunda istişarelerde bulunuldu. Eskişehir temaslarına MÜSİAD Eskişehir üyesi Oktay Tanrıverdi ve Özel Ümit Hastanesi ile devam eden Kaan, hastanenin, sağlık alanında Eskişehir'in önde gelen kuruluşlardan biri olduğunu ifade etti.

MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katılan heyet, üyelerle bir araya geldi ve üretim faaliyetlerine ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

Marmara Bölgesi’nin Önemli İş ve Ticaret Merkezi İnegöl

Yoğun bir programın ardından MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngel'i şirketi Beytaş Cam üretim tesislerinde ziyaret eden Genel Başkan Kaan, şirketin faaliyetlerine yönelik bilgi aldı. Kaan İnegöl’ün, üretim ve istihdam kapasitesi ile bölge ekonomisine önemli katkı sağladığını ifade etti.

Pandemi dönemi üretim faaliyetlerini yerinde incelemek üzere MÜSİAD İnegöl üyesi Kenan Sülek’i Sülekler Tekstil fabrikasında, Mustafa Balcı’yı Weltew Mobilya’da ziyaret eden Kaan, temaslarını, Ahmet Güleç ve şirketi Ndizayn ile Musap Güleç ve markası Qaburga Restaurant'ı ziyaret ederek sürdürdü. Ardından İnegöl'deki hakim ve savcılar ile inşa edilen konut projesinde incelemelerde bulunan Genel Başkan, MÜSİAD İnegöl’de gerçekleştirilen hasbihal toplantısında üyelerle bir araya geldi. Toplantıda bölgesel faaliyetler, üretim ve istihdam alanındaki gelişmeler değerlendirildi.