MÜSİAD VE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA YENİ BİR İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI

MÜSİAD, Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kurumu olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ile bir iş birliğini hayata geçirdi.

İş dünyası ve ekonomik gelişme başta olmak üzere sosyal ve toplumsal konular gibi birçok alanda çalışmalar yürüten, projeler geliştiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), birçok kurum ve kuruluşla iş birliği gerçekleştiriyor. Bunların içerisinde, özellikle üniversite-sanayi arasında güçlü bir bağ ve geçişkenliğin amaçlandığı üniversiteler ile yapılan iş birlikleri özel bir öneme sahip. Bu çerçevede MÜSİAD, Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kurumu olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ile kapsamlı bir iş birliğini hayata geçirdi.

4 Şubat 2021 tarihinde MÜSİAD Genel Merkez binasında İmzalanan anlaşma kapsamında iki kurum; Türkiye’de sağlık, mühendislik, eğitim, spor, ormancılık,  gıda ve hayvancılığın geliştirilmesi ve modernize edilmesine ilişkin üniversite-sanayi iş birliğinin sağlanması ve katma değerli ürün üretilmesi konularının projeye dönüştürülmesi amacıyla ortak çalışmalar yürütecekler. İş birliği çerçevesinde taraflar, ihtiyaç duyulacak bilgi paylaşımı, ortak proje geliştirilmesi, etkinlik düzenlenmesi ve bunların tanıtımı konularında birlikte hareket edecekler.