MÜSİAD'la Tanışın

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD); hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının, 9 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da kurdukları bir “İşadamları Derneği”dir.

İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, entelektüel birikimini paylaşıma açan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu”dur.

MÜSİAD’ın misyonu; ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olarak, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır.

MÜSİAD nedir?

"MÜSİAD nedir?" PDF dosyasına "indir" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

DOSYAYI İNDİR

11.000'İ AŞAN ÜYESİ İLE MÜSİAD

MÜSİAD'A ÜYE OL
60.000'E YAKIN İŞLETMEYİ TEMSİL EDEN

Yaklaşık 1.800.000 kişiye istihdam sağlayan

YURTİÇİNDE 89 İRTİBAT NOKTASI BULUNAN

Üyelerin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurumlarına ileten

YURTDIŞINDA 95 FARKLI ÜLKEDE

Toplamda 225 nokta ile hizmet veren bir sermaye platformudur.

MÜSİAD FAALİYETLER
MÜSİAD AMAÇLAR
MÜSİAD TARİHÇE

Yeni dönemde “ekonomide birleştirici güç” olma anlayışıyla yola çıkan MÜSİAD, Türkiye'nin "2023 Vizyonu" doğrultusunda, küresel ölçekte meydana gelen siyasi, ekonomik ve teknolojik gelişmelere uyum sağlamak amacıyla, yönetim modelini modern bir anlayışla yeniden kurguladı.

“Tazelenme Süreci” olarak tanımlanan bu dönemde MÜSİAD, sermayeyi daha aktif, daha katılımcı ve tabana yayarak daha güçlü kılma prensibiyle hareket ediyor. 

İş insanlarının ve istihdam ettikleri elemanların kişisel donanımlarını artırmayı; onların, sanayinin ve ticaretin tüm fonksiyonları bakımından daha verimli çalışmasını sağlamayı hedefler.

Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin iş ve işleyiş sistemlerinin geliştirilmesini ve insan- bilgi –para unsurlarının denge ve uyum içinde daha iyi sevk ve idare edilmesini sağlar.

Tüm sektörler için, iç ve dış pazarların-piyasaların araştırılmasına, geliştirilmesine; üreticiden tüketiciye, satıcıdan alıcıya uzanan yolların açılmasına öncelik verir.

Ülkemizin ekonomik ve sosyal meselelerinin yanında; bölgesel, sektörel ve uluslararası meseleler ile ilgili birçok araştırma yapar ve bunları kamuoyu ile paylaşır.

Tohum Toprağa Düşüyor 1990

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 5 genç iş adamının gayretleriyle İstanbul'da kuruldu.

MÜSİAD Ailesi Büyüyor 1992

Kurulduğu günden itibaren yerelde teşkilatlanma çalışmalarına büyük önem veren MÜSİAD, Anadolu'daki ilk şubesini 1991 yılında Kayseri'de açtı.

MÜSİAD Küreselleşiyor 1993

Küresel ölçekte çalışmalarını sürdüren MÜSİAD, ilk yurt dışı şubesini 1993 yılında Almanya'nın Münih şehrinde açtı.

Kurumsallaşma Yolunda 2007

Tohumları 1990 yılında Mecidiyeköy'de atılan MÜSİAD, 2007 yılında Sütlüce'deki yeni Genel Merkez binasına taşındı.

MÜSİAD Demokrasinin Yanında 2008

MÜSİAD, E-muhtıra, 17-25 Aralık Ekonomik Darbe girişimi gibi kriz dönemlerinde her zaman demokrasiden yana tavır aldı.

Darbelere Karşı Dik Duruş 2016

MÜSİAD, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'ne karşı devleti ve milletiyle omuz omuza yürüdü.

MÜSİAD'da Yeni Dönem 2017

Abdurrahman Kaan, Mayıs 2017 yılında gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle 6. MÜSİAD Genel Başkanı oldu.

MÜSİAD YENİ EVİNDE 2018

Türkiye'nin en büyük STK'sı MÜSİAD, modern ve güçlü Türkiye'ye yakışan, Yeni Genel Merkez binasına taşındı.

İlk Günkü Aşk ve İnançla 2019

29 yıllık bir geçmişe sahip olan MÜSİAD, modern ve güçlü Türkiye'ye yakışan bir şekilde yönetim sistemini yeniden kurgulayarak geleceğe yön veriyor.