Yayın

ÇERÇEVE DERGİSİ NEDİR?

İş dünyası başta olmak üzere, ülke gündemi, ekonomi ve toplumsal konular üzerine analizlerin yer verildiği Çerçeve Dergisi’nin içeriği; ülke ve dünya gündeminde yaşanan gelişmeler doğrultusunda farklı konulara ilişkin hazırlanan görüş yazılarının yanı sıra, MÜSİAD tarafından düzenlenen organizasyonların ve belirli konuların detaylı şekilde ele alındığı dosya haberlerden oluşmaktadır.

Ticaret hayatının; iş insanlarının karşısına çıkan engellerden,  değişen dünya dengeleri karşısında iş dünyasının tutumuna kadar geniş bir düzlemde incelendiği Çerçeve Dergisi’nde, aynı zamanda düşünce hayatına ilişkin incelemeler de yer almaktadır.

... DEVAMINI OKU

ÇERÇEVE 88. SAYI
(EYLÜL-EKİM'18)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin eylül-ekim sayısı yayınlandı.

Çerçeve dergimizin bu sayısında ülkelerin ekonomik büyümelerini sürdürülebilir kılmak adına önem arz eden “ihracat”ı, kapak konusu olarak belirledik. Konuyu ihracatın öneminden başlayarak Türkiye’de ihracatın tarihî süreçlerinden günümüze kadar uzanan serüveni çerçevesinde sizlere sunduk. Ayrıca Türkiye’nin 2023 İhracat Hedeflerine giden yolda yapılması gerekenlere ve son dönemde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Ekonomi Bakanlığının destekleriyle, Halkbank ve Vakıfbankın katkılarıyla başlatılan “e-İhracat Seferliği”ne yer verdik. Kapak konumuzu da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile gerçekleştirdiğimiz röportaj ile destekledik. Kendisi hem Türkiye’nin iktisadi hedeflerini hem de ihracatını siz değerli okurlarımız için değerlendirdi. Ayrıca Türkiye’nin prestij markalarından Türk Hava Yollarının Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sayın M. İlker Aycı’ya paylaştığı değerli bilgilerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kendisinden THY’nin İstanbul Yeni Havalimanına geçiş sürecini ve kurumun gelecek vizyonunu dinledik. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği olarak mesleki ve teknik eğitime verdiğimiz değeri, geçen yıl açtığımız Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile taçlandırdık. Bizler, mesleki eğitim alan gençlerin iş gücü piyasalarına geçişini kolaylaştırmayı ve erken yaşta tecrübe kazanarak daha nitelikli hâle gelmelerini arzuluyoruz. Bu bağlamda dosya konumuzda da mesleki eğitimin kalifiye iş gücü yetiştirilmesi hususundaki önemine değindik. Bu konuyla ilgili değerli görüşlerini bizlerle paylaşan İstanbul Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Serkan Gür’e de teşekkür, ederiz.

... DEVAMINI OKU DOSYAYI İNDİR
TÜM YAYINLAR

TÜM YAYINLAR