Yayın

ÇERÇEVE DERGİSİ NEDİR?

İş dünyası başta olmak üzere, ülke gündemi, ekonomi ve toplumsal konular üzerine analizlerin yer verildiği Çerçeve Dergisi’nin içeriği; ülke ve dünya gündeminde yaşanan gelişmeler doğrultusunda farklı konulara ilişkin hazırlanan görüş yazılarının yanı sıra, MÜSİAD tarafından düzenlenen organizasyonların ve belirli konuların detaylı şekilde ele alındığı dosya haberlerden oluşmaktadır.

Ticaret hayatının; iş insanlarının karşısına çıkan engellerden,  değişen dünya dengeleri karşısında iş dünyasının tutumuna kadar geniş bir düzlemde incelendiği Çerçeve Dergisi’nde, aynı zamanda düşünce hayatına ilişkin incelemeler de yer almaktadır.

... Devamını Oku

ÇERÇEVE 86. SAYI
(MAYIS-HAZİRAN'18)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin mayıs-haziran sayısı yayınlandı.

Çerçeve Dergimizin 86. Sayısının kapak konusunu, Yeni Korumacılık ve Ticaret Savaşları olarak belirledik. Son dönemlerde sıklıkla gündemde yer alan bu konuyu, Doç. Dr. Mehmet Babacan’ın kaleminden sizlere sunuyoruz. Kendisi yeni korumacılık kavramını ve yeni korumacılığın doğuracağı sonuçları tüm detaylarıyla sizler için kaleme aldı.

Aynı zamanda Çin’le ilgili yaptığı akademik araştırmaları olan araştırmacı ve eğitimci Fatih Oktay’dan ve Yeni Şafak gazetesi Ekonomi Editörü Yakup Kocaman’dan konuyla ilgili değerli düşüncelerini bizlerle paylaşmalarını rica ettik.

Bu sayımızın iş dünyası röportajını, havacılık ve savunma sanayisi alanında önemli çalışmalara imza atan Yepsan Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baş’la gerçekleştirdik. Kendisi Türkiye’nin savunma sanayisini ve bu alandaki hedeflerini Çerçeve okurları için değerlendirdi.

Aktüel röportajımızı ise 150 yıllık geçmişiyle dünyanın en köklü ve önemli yardım kuruluşlarından olan Kızılayın Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile yaptık. Kendisinden MÜSİAD olarak birçok kez iş birliği yaptığımız Kızılayı dinledik. Ayrıca Kınık, insani yardım konusunda dünyanın akla gelen ilk ülkelerinden olan Türkiye’nin bu alandaki çalışmaları ile ilgili düşüncelerini de bizlerle paylaştı.

Dosya konumuzda ise geçen yılın sonunda başladığımız Türkiye İstişare Toplantılarına yer verdik.

... Devamını Oku DOSYAYI İNDİR
TÜM YAYINLAR

TÜM YAYINLAR