Yayın

ÇERÇEVE DERGİSİ NEDİR?

İş dünyası başta olmak üzere, ülke gündemi, ekonomi ve toplumsal konular üzerine analizlerin yer verildiği Çerçeve Dergisi’nin içeriği; ülke ve dünya gündeminde yaşanan gelişmeler doğrultusunda farklı konulara ilişkin hazırlanan görüş yazılarının yanı sıra, MÜSİAD tarafından düzenlenen organizasyonların ve belirli konuların detaylı şekilde ele alındığı dosya haberlerden oluşmaktadır.

Ticaret hayatının; iş insanlarının karşısına çıkan engellerden,  değişen dünya dengeleri karşısında iş dünyasının tutumuna kadar geniş bir düzlemde incelendiği Çerçeve Dergisi’nde, aynı zamanda düşünce hayatına ilişkin incelemeler de yer almaktadır.

... Devamını Oku

ÇERÇEVE 84. SAYI
(OCAK-ŞUBAT'18)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin ocak-Şubat sayısı yayınlandı.

Bu sayımızda da Türkiye gündeminde yer alan haberlerden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin faaliyetlerine, MÜSİAD’ın şube açılışlarından komisyon çalışmalarına kadar pek çok konuyu sizler için derledik. Girişim Sermayesi Yatırım Komisyonumuz ve KOBİ ve İş Geliştirme Komisyonumuz ile ilgili bilgileri de sizlerle paylaştık.

Yurtdışındaki teşkilatlanma ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda da dergimizin hazırlık sürecini gerçekleştirdiğimiz dönemde Hollanda’da Den Haag, Utrecht ve Rotterdam şehirlerinde şubelerimizin açılışlarını yaptık. Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da gücümüze güç katarak yolumuza devam ediyoruz.

Ayrıca Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen girişimcilik, liderlik, inovasyon ve işadamı yetiştirme programı olan “Young Business Academy”nin de sonuna geldik. Süreci başarıyla tamamlayan gençlerimize sertifikalarını takdim ettik.

Kasım ayında Türkiye Katılım Bankaları Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile organize ettiğimiz Global Katılım Finans Zirvesi (GPAS)’ni gerçekleştirdik. Bu etkinliği de bu sayımızda kapak konusu olarak işledik. “İnsani finans” teması ile düzenlediğimiz GPAS-İstanbul etkinliğinde 50 ülkeden 10 binden fazla ziyaretçi, bin kurumsal yatırımcı, 100 girişim sermayesi ve varlık fonu ağırladık. İnsani finans sisteminin topluma ve insana sağlayacağı faydaların değerlendirdiği zirveyi geniş gördüğümüz bu sayımızda ayrıca iş dünyasının önemli isimlerinden GPAS’la ilgili görüşlerini bizlerle paylaşmalarını da rica ettik.

İş dünyası röportajımızı General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman ile gerçekleştirdik. Türkiye’deki akıllı cihaz sektörünü değerlendirdiğimiz söyleşimizde Yaman, akıllı telefon sektörünün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyüme trendini sürdürdüğünü ifade etti.

82. sayımızda başladığımız ve sonuncusunu gerçekleştirdiğimiz “Kültür ekonomisi röportajları”nda bu kez MÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Üyelerinden Erdem Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Melike Günyüz’e yer verdik. Kendisi çocuk yayıncılığı ile ilgili çok değerli bilgileri ve görüşlerini bizlerle paylaştı.

Son olarak aktüel röportajımızı da İzmir Şubemizin Başkan Yardımcısı Galip Atar’la gerçekleştirdik. Galip Atar, Ferrari Challenge’da birinci olma başarısı gösteren ilk Türk sporcu olarak göğsümüzü kabarttı. Kendisine, bizlere bu gururu yaşattığı için teşekkür ediyoruz.

... Devamını Oku DOSYAYI İNDİR
TÜM YAYINLAR

TÜM YAYINLAR