Yayın

ÇERÇEVE DERGİSİ NEDİR?

İş dünyası başta olmak üzere, ülke gündemi, ekonomi ve toplumsal konular üzerine analizlerin yer verildiği Çerçeve Dergisi’nin içeriği; ülke ve dünya gündeminde yaşanan gelişmeler doğrultusunda farklı konulara ilişkin hazırlanan görüş yazılarının yanı sıra, MÜSİAD tarafından düzenlenen organizasyonların ve belirli konuların detaylı şekilde ele alındığı dosya haberlerden oluşmaktadır.

Ticaret hayatının; iş insanlarının karşısına çıkan engellerden,  değişen dünya dengeleri karşısında iş dünyasının tutumuna kadar geniş bir düzlemde incelendiği Çerçeve Dergisi’nde, aynı zamanda düşünce hayatına ilişkin incelemeler de yer almaktadır.

... DEVAMINI OKU

ÇERÇEVE 83. SAYI
(KASIM-ARALIK'17)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin kasım-aralık sayısı yayınlandı.

Bu sayımızda Prof. Dr. Sayın Kerem Alkin, ekonomik anlamda Türkiye ve dünyanın 2017 yılını nasıl geride bıraktığı ile ilgili bir değerlendirme metni kaleme aldı.

Kapak konumuzu da “Ekonomik Kalk
ınmanın Anahtarı: Faizsiz Bankacılık” başlığı ile hazırladık. Burada da faizsiz sistemin dünyadaki ve Türkiye’deki gelişimini değerlendirdik.

Kapak konumuzu oluştururken iş dünyası temsilcilerinin değerli görüşlerine yer vermemizin yanı sıra Türkiye Katılım Bankaları Birliği Genel Sekreteri Sayın Osman Akyüz’le de bir röportaj gerçekleştirdik. Katılım Bankacılığının İslam hukuku açısından değerlendirmesini de İslam Hukuku Uzmanı Doç. Dr. Sayın İshak Emin Aktepe’den kaleme almasını rica ettik.

Akt
üel bölümümüzde ise Türkiye’nin Oscar’a katılacağı “Ayla” filminin yapımcısı Mustafa Uslu ile Çerçeve dergisinin eski yayın yönetmenlerinden ve dijital yayıncılık alanlarında çalışmalar yapan önemli isimlerden biri olan Erhan Erken’le röportaj yaptık.

... DEVAMINI OKU DOSYAYI İNDİR
TÜM YAYINLAR

TÜM YAYINLAR