Yayın

ÇERÇEVE DERGİSİ NEDİR?

İş dünyası başta olmak üzere, ülke gündemi, ekonomi ve toplumsal konular üzerine analizlerin yer verildiği Çerçeve Dergisi’nin içeriği; ülke ve dünya gündeminde yaşanan gelişmeler doğrultusunda farklı konulara ilişkin hazırlanan görüş yazılarının yanı sıra, MÜSİAD tarafından düzenlenen organizasyonların ve belirli konuların detaylı şekilde ele alındığı dosya haberlerden oluşmaktadır.

Ticaret hayatının; iş insanlarının karşısına çıkan engellerden,  değişen dünya dengeleri karşısında iş dünyasının tutumuna kadar geniş bir düzlemde incelendiği Çerçeve Dergisi’nde, aynı zamanda düşünce hayatına ilişkin incelemeler de yer almaktadır.

... Devamını Oku

ÇERÇEVE 90. SAYI
(ŞUBAT-MART'19)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından hazırlanan Çerçeve Dergisi’nin şubat-mart sayısı yayınlandı.

Çerçeve dergisinin 90. sayısının hazırlığı içerisindeyken Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği olarak Türkiye genelindeki 52 şubemizde Olağan Genel Kurul Toplantıları gerçekleştirdik. Oy birliği ile görev süresi dolan 30 şube başkanımız, yerlerini yeni başkanlara devretti. Görevlerini tamamlamış başkanlarımıza değerli çalışmaları ve MÜSİAD’ımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Yeni başkanlarımızı da kutluyor ve başarılar diliyoruz. Yeni dönemimizin değerli üyelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

MÜSİAD olarak her zaman olduğu gibi yeni dönemde de iş dünyası ve Türkiye ekonomisi için elimizden geldiğince çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl, küresel arenada ticaret savaşlarının yaşandığı bir sene oldu. Ağustos ayında ise ülkemiz spekülatif kur atağının etkisi altına girdi. Hükümetimiz tarafından alınan önlemlerin yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı ile ülkemizin ekonomisinde bir dengelenme süreci başladı. Biz de bu sayımızın kapak konusunu, “Türkiye Ekonomisinin Dengelenme Süreci” olarak belirledik. Kapak konumuzu kaleme alan Polis Akademisi Dr. Öğr. Üyesi M. Levent Yılmaz’a emekleri için teşekkür ederiz.

MÜSİAD olarak 2018’i Afrika, 2019’u ise “Latin Amerika ve Asya Pasifik Yılı” ilan ettik. Buradan yola çıkarak da ticaret diplomasisi başlığı altında bu konulara da değindik. Aynı zamanda MÜSİAD’ın hayata geçirdiği projelerin bazılarını ilk ağızdan dinledik. Bu kapsamda da MÜSİAD üyeleri arasında doğup büyüyen özgün bir finans kooperatifi olan SENYAP’ın bünyesinde bulunan SENPOLY’yi, SENPOLY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Soner Meşe’den dinledik. Soner Meşe, SENPOLY’nin kuruluş amacını ve Türkiye ekonomisine katkılarını anlattı. 2016 yılında MÜSİAD bünyesinde kurulan Karz-ı Hasen Sandığı projesi ile ilgili de Karz-ı Hasen Sandığı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bekir Sami Nalbantoğlu açıklamalarda bulundu. Karz-ı Hasen Sandığı’nın işletmeler için can suyu olduğunu ifade eden Genel Başkan Vekilimiz Sayın Mahmut Asmalı da bu konuyla ilgili değerli düşüncelerini okurlarımızla paylaştı.

Gayrimenkul alım-satımında güvenli bir alan oluşturan ve gayrimenkuldeki ölü sermayeyi harekete geçirmeyi hedefleyen Gayrimenkul Kıymetler Borsası (GABORAS) projemizi de GABORAS Genel Koordinatörü Hakan Gümüş anlattı. Projelerimizle ilgili detayları bizlerle paylaşan Sayın Soner Meşe’ye, Sayın Bekir Sami Nalbantoğlu’na, Sayın Mahmut Asmalı’ya ve Sayın Hakan Gümüş’e teşekkür ediyoruz. Öte yandan her zaman olduğu gibi bu sayımızda da MÜSİAD Haberler disiplin başlığı altında sizlere MÜSİAD’ımızın güncel faaliyetlerini anlattık.

Keyifli okumalar dileriz. Bir sonraki sayımızda buluşmak üzere, hoşça kalın.

... Devamını Oku DOSYAYI İNDİR
TÜM YAYINLAR

TÜM YAYINLAR