Yayın

ARAŞTIRMA RAPORLARI NEDİR?

MÜSİAD, kurulduğu günden bugüne kadar, değerleri doğrultusunda yürüttüğü faaliyetlerini yalnızca bir “iş adamları derneği”nin takvimiyle sınırlamamış, aynı zamanda ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit etmek ve bunların çözümü için fikir üretmeyi de öncelikli sorumlulukları arasına almıştır. Bu bağlamda her sene hem ekonomik hem de toplumsal sorunları tartışan raporlar yayımlamıştır. Ekonomiyle akademinin, iş dünyasıyla bürokrasinin sinir uçlarını birbirine bağlayan bu raporlar, yalnızca sorun tespiti ve çözüm önerisi getirmenin ötesinde, teoriyle pratiğin irtibatını temin eden birer çalışma olması bakımından da ayrıca önemlidir.

Her yıl farklı bir konuyu ele aldığımız Türkiye Ekonomisi Raporları, ekonomide ideal duruma yaklaşmak için hangi adımların atılması gerektiğini somut önerilerle ortaya koyan nitelikli birer araştırma olarak literatürde yerini almıştır.

Türkiye’nin önde gelen akademisyen ve uzmanlarının katkılarıyla hazırlanan raporlarımız, ülkemizin karşılaştığı ekonomik sıkıntıların atlatılması adına kapsamlı çözüm önerileri sunuyor.

... DEVAMINI OKU

GIDA PERAKENDECİLİĞİ SEKTÖR ARAŞTIRMA RAPORU

Gıda Perakendeciliği Sektör Araştırma Raporu Yayımlandı.

MÜSİAD Eğitim, Kültür ve Yayın Komisyonları koordinasyonunda yayımlanan rapor Prof. Dr. Ömer Torlak, Prof. Dr. Şuayıp Özdemir ve Dr. Öğr. Üyesi İzzet Gülşen tarafından, Türkiye’de oldukça büyük bir pazar payına sahip olan gıda perakendeciliği sektörünün sorunlarına işaret eden ve bunlara ilişkin çözüm önerileri sunan raporda; perakendeciliğin Türkiye’deki geçmişinden bugüne dönüşümü ele alındı.

... DEVAMINI OKU DOSYAYI İNDİR
TÜM YAYINLAR

TÜM YAYINLAR